Strona 1 z 2

Praca za granicą, a Polska umowa o pracę

: 17 kwie 2014, o 00:40
autor: GerardPL
Witam!
Sprawa wygląda następująco.
Od dłuższego czasu pracuje za granicą (Niemcy), zatrudniony jestem na warunkach polskich (umowa o pracę na czas określony, najniższa krajowa). Za to w Niemczech - praca akordowa, wypłata pieniędzy w walucie euro (ok. 1300e). Jednak nie otrzymuję żadnych pieniędzy z tytułu urlopów, chorobowego, delegacji, diet. Z tego co mi wiadomo, podczas kontroli Urzędu Skarbowego, a miało to miejsce kilka miesięcy temu zostały podpisane za mnie dokumenty w których potwierdzam pobór pieniędzy z w/w świadczeń. Chciałbym dowiedzieć się czy istnieje jakakolwiek podstawa prawna do ukarania mojego pracodawcy oraz czy jest możliwa jakaś rekompensata za brak w/w świadczeń

Re: Praca za granicą, a Polska umowa o pracę

: 21 kwie 2014, o 14:12
autor: Cichocka1976
Idz z tym do Sadu

Re: Praca za granicą, a Polska umowa o pracę

: 22 sty 2018, o 17:20
autor: simba
Zajrzyjcie na https://ekantor.pl/polacy-wybieraja-fiordy-norwegia-czy-to-sie-oplaca/ jeśli interesuje was temat pracy w Norwegii. Znajdziecie tu informacje o zarobkach, jak i kosztach utrzymania w kraju.

Polskie Biuro Księgowe w UK

: 23 sty 2018, o 12:56
autor: maciekduleba
http://www.ksiegowosc-w-uk.uk/ to portal dla osób prowadzących biznes w Anglii, który jest bazą porad w kwestii finansowych, optymalizacji kosztów, zatrudniania pracowników, praw i obowiązków pracodawców i pracowników. Usługi finansowe w UK oferowane przez polskie biura księgowe są z natury rzeczy dostosowane do potrzeb polskiego klienta.

Re: Praca za granicą, a Polska umowa o pracę

: 24 sty 2018, o 15:07
autor: jjusti18
Właśnie też zastanawiam się czy nie jechać zagranicę za pracą, ale czy warto? http://www.komech.pl/dlaczego-warto-wyj ... a-granice/ . Myślę, że dużo za tym idzie plusów chociażby lepsza płaca, czy to że stanę się bardziej zaradna.

Re: Praca za granicą, a Polska umowa o pracę

: 22 lut 2018, o 09:45
autor: Ailis
Moim zdaniem warto również skorzystać z takiej opcji jak elektroniczny obieg dokumentów. W ten sposób będziemy mogli archiwizować ważne dokumenty, a przekazywanie różnych informacji będzie o wiele szybsze. Ciekawą ofertę znalazłam tutaj http://www.primesoft.pl/ i właśnie mam w planach skorzystać z niej. Firma ma spore doświadczenie w tym zakresie.Dzięki ich usługom zarządzanie dokumentami jest o wiele prostsze i zyskujemy przy tym dużo czasu.

Re: Praca za granicą, a Polska umowa o pracę

: 22 lut 2018, o 12:11
autor: marek859
Dla wielu osób lepszym rozwiązaniem niż praca za granicą, było założenie firmy za granicą. Taka opcja jest oczywiście możliwa i wbrew pozorom nie ma w tym nic trudnego. Każdy może spróbować i każdy dodatkowo może się czegoś nauczyć. Ważna jest tylko pomoc, jaką otrzymamy. Ciekawe usługi oferuje firma http://cracovia.org.uk/ Pomagają oni założyć firmę i prowadzić ją w Anglii.

Re: Praca za granicą, a Polska umowa o pracę

: 17 mar 2018, o 18:41
autor: kasiama
Jeśli wybieracie się do pracy za granicę to najlepiej zrobić to za pośrednictwem zaufanej agencji pracy. Na przykład możecie jechać do Niemiec jako opiekunka dla starszych osób. Wystarczy zajrzeć na stronę http://ambercare24.pl/ i zapoznać się ze wszystkimi wymaganymi formalnościami.

Re: Praca za granicą, a Polska umowa o pracę

: 2 cze 2018, o 13:45
autor: mared434
Ze swojej strony chcialbym Wam polecic strone http://busy-wroclaw.com.pl/przewozy-do- ... dnica.html , na ktorej znajdziecie oferte przewozu osob prywatnych do Niemiec busem. Maja bardzo dobra oferte, nie jest ona najtansza na rynku, ale przeciez podroz do Niemiec to nie 2 godziny. Warto wiec podrozowac komfortowo, a zaraz nie drogo. Sa duzo drozsze oferty.

Re: Praca za granicą, a Polska umowa o pracę

: 24 sie 2018, o 19:24
autor: murlok
Trudno obecnie o ciekawszą stronę z tematyki zarabiania jak http://www.bestoferta.pl/jak-walczyc-ze-strachem/ świetne porady odnoszące się do całego biznesu, a nawet szkoleń, czy też studiów.