Duzy Kłopot- Praca w systemie 3 zmianowym...

masterkarol17

Duzy Kłopot- Praca w systemie 3 zmianowym...

Postautor: masterkarol17 » 23 mar 2012, o 20:44

Witam wszystkic.
jestem pracownikiem duzej firmy zajmujacej sie Transportem Bliskim (Montaz, konserwacja wind, schodow ruchomych, drzwi automatycznych). Ja Osobiscie pracuje w dziale Serwisu. Okolo 40 pracownikow jest na takim stanowisku jak ja, wiec jest 40 konserwatotow ktorzy zapewniaja konserwacje, usuwanie awarii. Pracuje od 7.30 do 16 (15 minut przerwy ktora przysluguje przy normalnych 8h i 30 minut -bezpłatnej) Od poniedzialku do piatku w 40 godzinnym tygodniowym systemie pracy . Na takich zasadach pracowalo 95% konserwatorów. w Sporadycznych przypadakach czasem zdarzały sie drugie zmiany, badz trzecie(dotyczy to konserwatorow pracujacych w centrach handlowych i biurowcach) Firma z racji swojego charakteru zapewnia pełna obsługe 24h w usuwaniu awarii, usterek, uwalnianiu ludzi zacietych w windzie.
Do tej pory tzw "dyzur"(praca po za godzinami pracy 16-7.30, oraz praca w dni wolne, swieta). za taka prace była ustalona stawka za Tydzien dyzurowania.
Firma chce wprowadzic System 3 zmian praca od poniedzialku do niedzieli(nie znam dokladnych godzin zmian). Załozeniem firmy jest tak ze w nocy bedzie pracowalo dwoch pracownikow, na II zmiane 4 pracownikow, a reszta tak jak do tej pory na I zmiane.
Czy w takim wypadku jest mozliwe ułozenie grafiku by był zgodny z przepisami?Nie powinno byc po równej ilosci osob na kazdej ze zmian, zeby bylo zgodnie z litera prawa i zeby grafik wyszedl? Czy taka praca w tym systemie jak opisalem jest zgodna z prawem
|Czy jakies przywileje przysługuja za prace w dni wolne i swieta?
Co z uczniami uczacymi sie na studiach wyzszych studiujacych zaocznie, wieczorowo-czy firma moze nie udzielic urlopu na czas szkoly? czy przełożony lub i inna osoba powinna być na każdej ze zmian ? kto wtedy odpowiada za zakłucanie ciszy nocnej Ja wykonując obowiązki służbowe czy przełożony który kazał mi je wykonywać ?
Jak jest taka możliwość, proszę o prawne wytłumaczenie sprawy i Ewentualne paragrafy

jaziutek

Re: Duzy Kłopot- Praca w systemie 3 zmianowym...

Postautor: jaziutek » 25 mar 2012, o 14:33

masterkarol17 pisze:Czy w takim wypadku jest mozliwe ułozenie grafiku by był zgodny z przepisami?
Każdy grafik jest zgodny z przepisami prawa gdy nie są w nim planowane godziny nadliczbowe.

masterkarol17 pisze:Nie powinno byc po równej ilosci osob na kazdej ze zmian, zeby bylo zgodnie z litera prawa i zeby grafik wyszedl?
Nie ma przepisu który nakazuje by na zmianach była równa ilość pracowników

masterkarol17 pisze: Czy taka praca w tym systemie jak opisalem jest zgodna z prawem
Tak jest zgodna

masterkarol17 pisze:|Czy jakies przywileje przysługuja za prace w dni wolne i swieta?
Poczytaj: http://www.pip.gov.pl/html/pl/doc/k0000006.pdf

masterkarol17 pisze:|Co z uczniami uczacymi sie na studiach wyzszych studiujacych zaocznie, wieczorowo-czy firma moze nie udzielic urlopu na czas szkoly?
Może nie udzielić jeżeli firma nie skierowała pracownika na studia. Musi jeżeli skierowała.

masterkarol17 pisze: czy przełożony lub i inna osoba powinna być na każdej ze zmian ?
Nie ma takiej potrzeby i obowiązku

masterkarol17 pisze:kto wtedy odpowiada za zakłucanie ciszy nocnej Ja wykonując obowiązki służbowe czy przełożony który kazał mi je wykonywać ?
Za pracę (czy hałas) odpowiada pracownik.

masterkarol17 pisze:Jak jest taka możliwość, proszę o prawne wytłumaczenie sprawy i Ewentualne paragrafy
?????

pieknyolek

Re: Duzy Kłopot- Praca w systemie 3 zmianowym...

Postautor: pieknyolek » 13 maja 2019, o 13:38