Wypowiedzenie

tomtu

Wypowiedzenie

Postautor: tomtu » 2 sie 2011, o 09:33

Witam
W dniu 29 07 dostalem zmiane warunkow pracy - z 4000zł netto na 1000zł netto i na dodatek zmiana miejsca pracy z w-wy na Radom - mam tydzien na podjecie decyzji - mam im napisac pismo w przypadku gdy nie przyjmuje nowych warunkow - jesli nie przyjmuje to mam 2 tyg wypowiedzenia. Firma nie kazala mi isc na urlop a wiec jeszcze 2 tygodnie moge pracowac (mam umowe na czas okreslony)
Moje pytania:
Chcialbym nie przyjac nowych warunków i pojsc ostatniego dnia wypowiedzenia na zwolnienie lekarskie
Komu mam zaniesc zwolnienie - pracodawcy czy Zusowi?
Czy pracodawca zaplaci mi ekwiwalent za urlop wg nowej czy starej stawki (mam 17 dni urlopu)?
Pomozcie czy moze lepiej przyjac warunki - pierwszego dnia pracy stawic sie w radomiu i zlozyc wtedy wypowiedzenie i pojsc na L4 ?
Wiem, ze to jest oszustwo ale niestety nie mam mozliwosci pozostac bez zadnego wynagrodzenia.
Dzieki za pomoc

Kasiek

Re: Wypowiedzenie

Postautor: Kasiek » 2 sie 2011, o 13:17

Jeśli pracownik zostanie zwolniony z winy pracodawcy (np. restrukturyzacja firmy lub zmiana warunków pracy lub płacy, która nie została zaakceptowana przez pracownika), to przysługuje mu odprawa.

Wysokość odprawy uzależniona jest od zakładowego stażu pracy i jest równa:
- jednomiesięcznemu wynagrodzeniu, jeżeli pracownik przepracował krócej niż 2 lata;
- dwumiesięcznemu wynagrodzeniu, jeżeli pracownik przepracował od 2 do 8 lat;
- trzymiesięcznemu wynagrodzeniu, jeżeli pracownik przepracował ponad 8 lat (nie może być więcej, niż 15-krotność)

Co innego, jeśli po tych dwóch tygodniach po prostu kończy Ci się umowa. Wtedy faktycznie nie jest ciekawie...
Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to moim zdaniem jeśli już, to lepiej iść na L4 teraz, niż kiedy podstawa świadczenia będzie o 3000 niższa. Póki nie dostałeś wypowiedzenia. Z tego co pamiętam, pracownika na L4 nie można zwolnić. Zwolnienie zwykle zanosi się pracodawcy. Pytanie, czy naprawdę chcesz pisać się na takie kombinacje.

sera33

Postautor: sera33 » 25 cze 2019, o 10:35

Potrzebuje pilnie skonsultować się z doradca restrukturyzacyjny gliwice. Macie kogoś godnego polecenia?

Partycja

Postautor: Partycja » 27 cze 2019, o 15:21

Dzięki za wyjaśnienie sytuacji.