Wypowiedzenie umowy o pracę a porozumienie zmieniające warunki umowy

amadeuss
Posty: 1
Rejestracja: 9 cze 2019, o 22:16

Wypowiedzenie umowy o pracę a porozumienie zmieniające warunki umowy

Postautor: amadeuss » 9 cze 2019, o 22:19

Dzień dobry,

W dniu 08.05 złożyłem u obecnego pracodawcy wypowiedzenie umowy o pracę, z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynoszącego 3 miesiące, a więc od 01.06 do 31.08. Na wypowiedzeniu była data ostatniej umowy.
30.05 obecny pracodawca przedstawił mi POROZUMIENIE STRON ZMIENIAJĄCE WARUNKI UMOWY O PRACĘ, zmiany dotyczą stanowiska i wynagrodzenia, porozumienie jest z dnia 28.05 i miałoby obowiązywać od 01.06.

Chciałem odrzucić to porozumienie, ale manager powiedział, że to tylko aneks, a umowa jest stara i to nie cofa wypowiedzenia, a dostawałbym przez 3 miesiące więcej kasy, bo wie, że mi się należy.
Konsultowałem z osobą, która podpisała umowę ze strony hr i stwierdziła, że wypowiedzenie jest wiążące, niezależnie od tego, czy w trakcie wypowiedzenia zmienia się warunki, więc spokojnie mogę podpisać.

Moja dziewczyna podpytywała u siebie firmie jak to jest i to jest tak, że tamtą umowę wypowiedziałem i podpisanie czegokolwiek jest śliskie po złożeniu wypowiedzenia. Rekomendują, żeby nic nie podpisywać.

Czy podpisanie porozumienia wycofuje złożone wypowiedzenie? Czy wypowiedzenie jest wiążące niezależnie od tego, czy w trakcie wypowiedzenia zmienia się warunki?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości