Wypowiedzenie umowy o pracę a porozumienie zmieniające warunki umowy

amadeuss

Wypowiedzenie umowy o pracę a porozumienie zmieniające warunki umowy

Postautor: amadeuss » 9 cze 2019, o 22:19

Dzień dobry,

W dniu 08.05 złożyłem u obecnego pracodawcy wypowiedzenie umowy o pracę, z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynoszącego 3 miesiące, a więc od 01.06 do 31.08. Na wypowiedzeniu była data ostatniej umowy.
30.05 obecny pracodawca przedstawił mi POROZUMIENIE STRON ZMIENIAJĄCE WARUNKI UMOWY O PRACĘ, zmiany dotyczą stanowiska i wynagrodzenia, porozumienie jest z dnia 28.05 i miałoby obowiązywać od 01.06.

Chciałem odrzucić to porozumienie, ale manager powiedział, że to tylko aneks, a umowa jest stara i to nie cofa wypowiedzenia, a dostawałbym przez 3 miesiące więcej kasy, bo wie, że mi się należy.
Konsultowałem z osobą, która podpisała umowę ze strony hr i stwierdziła, że wypowiedzenie jest wiążące, niezależnie od tego, czy w trakcie wypowiedzenia zmienia się warunki, więc spokojnie mogę podpisać.

Moja dziewczyna podpytywała u siebie firmie jak to jest i to jest tak, że tamtą umowę wypowiedziałem i podpisanie czegokolwiek jest śliskie po złożeniu wypowiedzenia. Rekomendują, żeby nic nie podpisywać.

Czy podpisanie porozumienia wycofuje złożone wypowiedzenie? Czy wypowiedzenie jest wiążące niezależnie od tego, czy w trakcie wypowiedzenia zmienia się warunki?

rawioli

Re: Wypowiedzenie umowy o pracę a porozumienie zmieniające warunki umowy

Postautor: rawioli » 27 lip 2019, o 08:00

Jeśli dobrze rozumiem to porozumienie jest dla Ciebie korzystne, to znaczy zwiększa Twoje zarobki na okres wypowiedzenia. Może chcą Cię na siłę zatrzymać w firmie :D bo dobry z Ciebie pracownik. Ale nie będzie to miało wpływu na Twoje wypowiedzenie, porozumienie czyli aneks do umowy to nie umowa i jego wypowiadać nie trzeba. A co do odchodzenia z pracy zobacz jak odejść z klasą z firmy https://www.aplikuj.pl/porady-dla-pracownikow/1693/pozegnanie-w-pracy-czyli-jak-podziekowac-za-dotychczasowa-wspolprace. Pozostawienie po sobie dobrego wrażenia to naprawdę ważne.

alinka

Re: Wypowiedzenie umowy o pracę a porozumienie zmieniające warunki umowy

Postautor: alinka » 28 lip 2019, o 08:27

ze wspólpracownikami to jest mega różnie - mnie już kilka osób denerwuje dlatego zamierzam dziś dać bezpłatne ogłoszenie na https://homefree.eu i poszukać nowych, mam dość robienia siebie w jajo i obiecywania gruszek na wierzbach - ludzie są naprawde niepoważni i tacy tym bardziej nie powinni miec pracy.