Zatrudnianie obcokrajowców, a kwestie prawne

krystyna.kok
Posty: 45
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 13:07

Zatrudnianie obcokrajowców, a kwestie prawne

Postautor: krystyna.kok » 12 mar 2019, o 19:19

Dzięki tzw. procedurze uproszczonej pracodawcy mogą w szybki sposób pozyskać dodatkowych pracowników, a jednocześnie zachować maksymalną elastyczność poziomu zatrudnienia. Jest to szczególnie istotne w branżach sezonowych oraz przedsiębiorstwach o dużej rotacji pracowników.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej obywatele Białorusi, Gruzji, Mołdowy, Rosji i Ukrainy mogą podejmować pracę w Polsce bez obowiązku uzyskiwania zezwolenia na pracę w okresie 6 miesięcy (180 dni) w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Jeżeli pracodawca chce zatrudniać osobę z któregoś z wyżej wymienionych krajów, powinien zarejestrować stosowne oświadczenie w powiatowym urzędzie pracy właściwym ze względu na siedzibę lub adres zameldowania.

Rejestracja oświadczenia jest konieczna, aby pracownik spoza Polski mógł otrzymać wizę. Cudzoziemcy podejmujący pracę w Polsce mogą odebrać wizę w najbliższej polskiej placówce dyplomatycznej. Uzyskana wiza umożliwia podjęcie pracy na terenie RP u wskazanego w oświadczeniu pracodawcy.

źródło - http://hrleasing.com.pl

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości