zaświadczenie KRK dla byłego pracodawcy

Klaudia98

zaświadczenie KRK dla byłego pracodawcy

Postautor: Klaudia98 » 13 gru 2018, o 14:48

Witam,
chciałabym się poradzić odnośnie sytuacji z moim byłym pracodawcą. Otóż od marca do końca sierpnia tego roku pracowałam jako Pomoc Opiekuna w żłobku. Przy zatrudnianiu oraz podczas pracy, pracodawca nie wspominał, żebym dostarczyła zaświadczenie o niekaralności. Ze względu na to, że była to moja pierwsza praca nie otrzymałam informacji, iż taki dokument jest potrzebny na tym stanowisku. Teraz kiedy pracuje od 4 miesięcy w innym miejscu były pracodawca nęka mnie, żeby dostarczyła takie zaświadczenie, ponieważ nachodzi go kontrola i ma braki w dokumentacji. twierdzi, że jest to mój problem i ja poniosę tego konsekwencje finansowe i prawne. Dodatkowo jeśli nie przy niosę zaświadczenia w porę to skieruje jakieś pismo do WUP. Proszę o informacje na ile jest w tym wszystkim prawdy i czy były pracodawca może ubiegać się o taki dokument po 4 miesiącach od ustania stosunku pracy. Dodam że była to umowa o pracę a żłobek był otwarty na zasadzie projektu unijnego.