wysokość zasiłku chorobowego/ macierzyńskiego po powrocie do pracy po urlopie bezpłatnym

Stella

wysokość zasiłku chorobowego/ macierzyńskiego po powrocie do pracy po urlopie bezpłatnym

Postautor: Stella » 20 lis 2018, o 14:09

Witam,

Jaka jest wysokość zasiłku chorobowego/ macierzyńskiego po powrocie do pracy po urlopie bezpłatnym wziętym z powodu zatrudnienia u innego pracodawcy?
Zgodnie Ustawą z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.
Art. 36.
1. Podstawę wymiaru zasiłku chorobowego przysługującego ubezpieczonemu będącemu pracownikiem stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy.

Skoro miałam urlop bezpłatny u I pracodawcy to moje wynagrodzenie wynosiło 0 zł, więc czy to jest brane do średniej?
Czy zgodnie z pkt 4 tej ustawy:
4.Podstawę wymiaru zasiłku chorobowego ustala się z uwzględnieniem wynagrodzenia uzyskanego u płatnika składek w okresie nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego, w trakcie którego powstała niezdolność do pracy.
okres urlopu bezpłatnego jest okresem bezskładkowym, zatem dopiero po powrocie do pracy u I pracodawcy rozpoczął się okres nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego i z tego czasu przysługuje mi podstawa do wymiaru zasiłku?