Wynagrodzenie nieodpowiednie?

Kubson23

Wynagrodzenie nieodpowiednie?

Postautor: Kubson23 » 20 lis 2018, o 09:17

Dzień dobry,

od kilku miesięcy pracuje w bardzo dużej korporacji. Jestem zatrudniony na czas określony w celu zastępstwa pracownika. Bez daty zakończenia stosunku pracy na umowie. Ostatnio zauważyłem, że moje wynagrodzenie jest kilkaset złotych niższe niż minimalne w widełkach dla mojego stanowiska w zbiorowym układzie pracy. Dział kadr poinformował mnie, że ogólnie ten dokument dotyczy również osób na zastępstwo, ale wynagrodzenie już niekoniecznie i nie jest to błędem.

Trochę podejrzana sprawa, czy jest to niezgodne z prawem i mogę żądać podniesienia wynagrodzenia?

Dziękuje za pomoc

zigizusz

Re: Wynagrodzenie nieodpowiednie?

Postautor: zigizusz » 23 lis 2018, o 17:18

Niestety to częsta praktyka na zastępstwach. Czy jest Pan zatrudniony na umowę o pracę? Od tego zależy co można zrobić.

Kubson23

Postautor: Kubson23 » 25 lis 2018, o 21:40

Tak.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2018, o 21:49 przez Kubson23, łącznie zmieniany 1 raz.

Kubson23

Postautor: Kubson23 » 25 lis 2018, o 21:48

zigizusz pisze:Niestety to częsta praktyka na zastępstwach. Czy jest Pan zatrudniony na umowę o pracę? Od tego zależy co można zrobić.

Tak. Umowa o pracę na czas określony w celu zastępstwa. W układzie zbiorowym jest napisanie, że dotyczy on wszystkich pracowników zatrudnionych na umowę o pracę

zigizusz

Postautor: zigizusz » 27 lis 2018, o 14:28

Jeśli jest Pan zatrudniony na umowie o pracę to najlepiej poradzić się Państwowej Inspekcji Pracy. Moim zdaniem to powinien Pan mieć zbliżone wynagrodzenie, jeśli pracuje Pan na tym samym stanowisku, ma te same obowiązki i oczywiście zbliżone umiejętności.