Urlop tacierzyński i rodzicielski - pełen zakres możliwych urlopów dla ojca dziecka

krzychlan

Urlop tacierzyński i rodzicielski - pełen zakres możliwych urlopów dla ojca dziecka

Postautor: krzychlan » 24 wrz 2018, o 23:21

Żona w ciązy, niedługo urodzi nam córeczkę. Jestem zatrudniony na umowę i chce wykorzystać pełen zakres możliwych dla ojca urlopów czyli: żona po 14 tygodniach macierzyńskiego zrzeka się pozostałych 6 tygodni na moją korzyść. Następnie pełne 32 tyg rodzicielskiego również ja przejmę. Jest to uzasadnione i sensowne i dla dziecka i finansowo. Wiem że fakt takiego podzailu musi zgłosić zarówno żona u swego pracodawcy (tu nie ma klopotu) oraz ja u swojego.
I tu powstaje pytanie:

Wg przepisów musze to zrobic nie pozniej niż 14 dni przęd planowanymi wolnym – czy jednak – jeśli zrobie to szybciej – np. od razu po porodzie (czyli około 3 miesiace przed przejsciem na oba ww urlopy) – czy wtedy obejmuje mnie ochrona przed zmiana warunków zatrudnienia ? Czy jednak pracodawca może je zmienic (do zerwanie umowy włącznie) przez sam fakt ze policzy – ze doliczając zalegly urlop i dodatkowe dni na opieke) nie będzie mnie w pracy niemal rok czasu…
Ponadto w momencie kiedy żona złoży stosowne dokumenty u swojego pracodawcy w których ujmie że wykorzystuje tylko 14 tyg. urlopu macierzyńskiego a pozostałą część zrzeka się na ojca (włącznie z urlopem rodzicielskim) i jednocześnie zaznacza że urlop macierzyński i rodzicielski będzie trwał nieprzerwanie i będzie obejmował 80% wynagrodzenia czy ja jako ojciec muszę też zaznaczyć to w stosownym piśmie przeciągu 21 dni po porodzie u swojego pracodawcy jeśli tak to jakiego rodzaju ma być to pismo i co ma zawierać?
Bardzo proszę o pomoc.

ollek28

Re: Urlop tacierzyński i rodzicielski - pełen zakres możliwych urlopów dla ojca dziecka

Postautor: ollek28 » 25 wrz 2018, o 12:26

Właśnie sam się zastanawiam jak to będzie wyglądać. Nie znam się totalnie, więc liczę na to, że ktoś coś powie na ten temat.
___
http://posrednictwowizowe.jigsy.com/about

mysiaczka

Re: Urlop tacierzyński i rodzicielski - pełen zakres możliwych urlopów dla ojca dziecka

Postautor: mysiaczka » 11 paź 2018, o 00:40

Trochę trudny temat, ale ostatnimi czasy bardzo popularny