degradacja

Elia_Mendes

degradacja

Postautor: Elia_Mendes » 4 lip 2018, o 17:50

Witam serdecznie i chciałabym prosić o poradę prawną dotyczącą zmiany warunków zatrudnienia (=degradacja)

- Jestem zatrudniona w korporacji międzynarodowej od września 2012 (tj. od 6 lat) na podstawie umowy na czas nieokreślony

- W wyniku reorganizacji działu i likwidacją stanowiska otrzymałam aneks do umowy, w którym de facto wprowadzono zapis o degradacji na niższe stanowisko: ze stanowiska team leadera, od 1 lipca 2016-15.06.2018, na stanowisko seniora, które wcześniej otrzymałam i wykonywałam przez okres 3 miesięcy (kwiecień – czerwiec 2016).
Nowa umowa przewiduję obniżenie szczebla, przy zachowaniu tej samej wysokości zarobków

- Odmówiłam podpisania nowej umowy i obecnie korzystam ze zwolnienia lekarskiego

Po powrocie z L4, zamierzam odmówić podpisania nowej umowy.

Czy w tym przypadku:

1. Przysługuje odszkodowanie/ odprawa pieniężna związana z reorganizacją działu?
2. Jaki jest okres wypowiedzenia. Czy jest to trzymiesięczny okres jak przewiduje umowa?
3. Czy pracodawca w świadectwie pracy zachowa informacje o ostatnim stanowisku czy zostanie wpisany nowy szczebel (grade).

Serdecznie dziękuję za poświęcony czas,
Elia Mendes

Retkol

Re: degradacja

Postautor: Retkol » 20 lip 2018, o 16:45

Ja bym poszedł prosto do sadu.