Oddelegowanie na inne stanowisko

gedbass

Oddelegowanie na inne stanowisko

Postautor: gedbass » 7 kwie 2018, o 07:48

Witam. Dotąd pracowałem na trzy zmiany, robiłem nadgodziny w soboty i czasem w niedzielę. Kilka dni temu mój kierownik oddelegował mnie w formie ustnej na całkowicie odrębny dział, na którym pracuje się na jedną zmianę, w wyniku czego zostałem pozbawiony dodatku nocnego co wiąże się z niższym wynagrodzeniem. Ponadto gdy chciałem na ochotnika zgłosić się na sobotnie nadgodziny, kierownik odmówił, twierdząc, że jestem teraz na innym dziale i ewentualne nadgodziny mogę robić tylko tam. Ewidencję czasu pracy wypełniam na starym dziale, a pracuję na innym. Wszyscy pracownicy mówią mi, że kierownik zrobił mi ma złość, bo przez miesiąc nie robiłem , żadnych nadgodzin, dlatego, że zacząłem robić kurs prawa jazdy i niestety nie mogłem być w pracy na nadgodzinach wtedy kiedy kierownik sobie tego życzył. Dodam, że wszystkie tzw nadgodziny były planowane z tygodniowym wyprzedzeniem i nie były tzw nagłą potrzebą pracodawcy. Po prostu jest za dużo pracy a za mało pracowników. Więc czy zachowanie kierownika nie narusza tu przepisów? Czy utrata dodatku nocnego jest obniżeniem wynagrodzenia?