9 tydzień ciąży, a umowa na czas określony.

Angell

9 tydzień ciąży, a umowa na czas określony.

Postautor: Angell » 29 sty 2018, o 23:25

Mam pytanie odnośnie ochrony kobiet w ciąży przed zwolnieniem z pracy. Obecnie pracuję na umowie o pracę na czas określony do 30.12.2018 r. Dodatkowo spodziewam się dziecka - jest to 9 tydzień ciąży. W związku z powyższym, chciałabym mieć pewność, czy jeżeli poinformuję swojego pracodawcę o ciąży już teraz, to czy chroni mnie to przed zwolnieniem? Czy w tym wypadku powinnam poczekać z informacją do zakończenia 3 miesiąca ciąży?
Szukając odpowiedzi w kodeksie pracy, znalazłam informację, iż umowa na czas określony, która ulegałaby rozwiązaniu przed zakończeniem 3 miesiąca ciąży, nie zostaje automatycznie przedłużona do dnia porodu, jak jest to w przypadku umowy, która ulegały rozwiązaniu po tym terminie. Jednakże, czy owe "rozwiązanie" dotyczy rozwiazania umowy zgodnie z jej datą zakończenia na dokumencie, czy dotyczy także rozwiązania w trakcie jej trwania przez pracodawcę przed jej "umownym" zakończeniem? Mając na myśli zwolnienie pracownicy. :?
Z góry dziękuję za pomoc.

kolos

Re: 9 tydzień ciąży, a umowa na czas określony.

Postautor: kolos » 23 mar 2018, o 00:52