Praca w Muzeum a praca w święta i weekendy

nozzi

Praca w Muzeum a praca w święta i weekendy

Postautor: nozzi » 29 paź 2015, o 17:17

Witam serdecznie, jestem zatrudniony w muzeum państwowym, obiekt pracuje 7 dni w tygodniu. Chciałbym prosić o pomoc w nurtującej mnie kwestii.
Zatrudniony jestem na umowie o pracę. W pracy ustalany jest na każdy miesiąc grafik. Niestety pracuje nas tu tylko 4 osoby na stałe. Grafik wygląda tak, że każdy z nas pracuje w sumie świątek piątek czy niedziela... i teraz czy to jest legalne?
Mój miesięczny grafik wygląda tak, że pracuję zawsze 2,5-3 weekendy w miesiącu (oczywiście do tego dochodzą dni robocze)i niemal wszystkie święta jeśli takowe wypadają. Za pracę w weekendy czy święta nie ma dodatkowego wynagrodzenia a jedynie dzień do odbioru.
W praktyce bywa jednak najczęściej tak, że pracuje 6-7 dni ciągiem i później mam 1 dzień wolnego by następnie znowu pracować jakieś 5 dni i mieć 2 dni wolnego. Jest to strasznie męczące i nie mam pewności czy tak to powinno wyglądać stąd proszę o pomoc. W listopadzie będę pracował łącznie 21 dni w tym 3 weekendy i 11 listopada. Pensja jest zawsze taka sama. Odechciewa mi się trochę pracować tu skoro tak to wygląda. Nie ma jakiegoś limitu pracy w weekendy i święta? Bardzo proszę o wskazówki i opinie.

Inną kwestią jest to, że w zeszłą zimę obiekt był remontowany, remont trwał prawie pół roku ale sprzedaż cały czas działała. Każdego z nas kolejno zmuszono do wzięcia urlopów z posiadanej przez każdego puli, minimum 2 tygodnie. Nie chciałem brać tego urlopu, bo chciałem go zatrzymać na lato a musiałem wybrać prawie cały w styczniu. Czy to legalne? Czy to nie ja powinienem decydować kiedy chcę wykorzystać swój urlop?

Pozdrawiam

warda7

Re: Praca w Muzeum a praca w święta i weekendy

Postautor: warda7 » 8 sie 2019, o 09:39

nie dziwię, że chciałeś brać urlop na lato, praca podczas upałów jest szczególnie ciężka. mało osób wie, jak ma się kwestia praca a upały, a pracownik ma przecież szereg możliwości, tu jest na ten temat sporo https://kruczek.pl/praca-podczas-upalow/