Strona 1 z 2

własna firma a uprawnienia

: 11 sty 2015, o 19:39
autor: grzegorz732
Dzień dobry,

Od około 2,5 roku pracuję jako instruktor gry w szachy w jeden z Warszawskich szkół szachowych. Sprawa wygląda następująco:
Pracownicy ( w tym ja ) i szef nie mają żadnych uprawnień - chodzi mi o kurs instruktora szachowego. Każdy z nas gra w szachy dobrze, mamy kilkuletnie doświadczenie w nauce dzieci lecz nie mamy na to papierka. Zastanawiam się od jakiegoś czasu czy nie założyć własnej firmy która będzie świadczyła te usługi w szkołach podstawowych i gimnazjach w formie odpłatnych zajęć pozalekcyjnych lecz blokuj mnie myśl czy jest to zgodne z prawem. Czy jest jakiś zapis który określa, że w tym konkretnym przypadku muszę mieć uprawnienia do uczenia dzieci prowadząc własną firmę czy po prostu jeżeli rodzice nie mają nic przeciwko, żebym te dzieci uczył to mogę to robić a w kwestii prawa wszystko jest ok. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Grzegorz B.

Re: własna firma a uprawnienia

: 11 sty 2018, o 15:50
autor: jjusti18
Nie orientuje się w tym temacie, popytaj może znajomych. Moje pytanie jest natomiast nieco inne- czy ktoś korzystał może z akadmickiego inkubatora przedsiębiorczości? Dowiedziałam się na ten temat tutaj http://www.fasingenergia.pl/czym-sa-aka ... korzystac/ ponoć to organizacja która ułatwia start w biznesie osobą, które chcą mieć własną firmę.

Re: własna firma a uprawnienia

: 27 sty 2018, o 17:09
autor: kolos
Akademickie Inkubatory przedsiębiorczości to świetna sprawa https://6krokow.pl/aip-akademickie-inku ... iorczosci/

Re: własna firma a uprawnienia

: 5 lut 2018, o 15:42
autor: Longina
Dobrze jeśli obsługa prawna firmy jest prowadzona przez doświadczonych prawników.

Re: własna firma a uprawnienia

: 5 lut 2018, o 17:01
autor: jaccek556
Ciekawe opcje i porównania w tym zakresie daliście. Według mnie całkiem sensowne :)

Re: własna firma a uprawnienia

: 21 mar 2018, o 18:58
autor: marek859
A jak to wygląda w przypadku firmy w Anglii? Właśnie dowiedziałem się, że jest firma http://cracovia.org.uk/firma-w-anglii/ która każdemu podpowiada jak założyć firmę w Anglii krok po kroku. Dla mnie to duże ułatwienie, bo mam świadomość, że nie zostałem ze wszystkim sam.

Re: własna firma a uprawnienia

: 4 kwie 2018, o 22:18
autor: kolos
Przy swojej firmie jest sporo też pracy, szczególnie na początku. Trzeba chociażby ogarniać takie rzeczy jak znaki towarowe https://zastrzezone.pl/znaki-towarowe-u ... r/81,17,16

Re: własna firma a uprawnienia

: 5 kwie 2018, o 13:45
autor: wiktorkowal3
Wiem też, że warto w swojej firmie mieć osobę, która zajmuje się bezpieczeństwem danych. U mnie takiej nie było, a obawiałem się, że szkolenia mogą za długo trwać, dlatego kolega polecił mi współpracę z firmą, która zajmuje się obsługą abi. http://forsafe.pl/obsluga-administratora-bezpieczenstwa-informacji/. Przyznałem mu rację i umówiłem się na rozmowę. Dopiero po odbytej konsultacji dowiedziałem się jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo informacji przesyłanych w firmie i na zewnątrz.

Re: własna firma a uprawnienia

: 8 kwie 2018, o 13:58
autor: milenso
Dziękuję za te porady ! Na pewno wiele z nich przyda się w rozwiązaniu problemu

Re: własna firma a uprawnienia

: 22 kwie 2018, o 14:08
autor: Bertyl555
Witam, na pewno jest tu sporo osob , ktore planuja zalozyc wlasny biznes. Mieszkam w Anglii i posiadam wlasna firme. Chcialbym Wam polecic strone firma w Anglii, dzieki ktorej w bardzo prosty sposob mozecie zalozyc swoja wlasna firme w Anglii, juz w kilku szybkich krokach. Sam skorzystalem z ich pomocy.