własna firma a uprawnienia

grzegorz732

własna firma a uprawnienia

Postautor: grzegorz732 » 11 sty 2015, o 19:39

Dzień dobry,

Od około 2,5 roku pracuję jako instruktor gry w szachy w jeden z Warszawskich szkół szachowych. Sprawa wygląda następująco:
Pracownicy ( w tym ja ) i szef nie mają żadnych uprawnień - chodzi mi o kurs instruktora szachowego. Każdy z nas gra w szachy dobrze, mamy kilkuletnie doświadczenie w nauce dzieci lecz nie mamy na to papierka. Zastanawiam się od jakiegoś czasu czy nie założyć własnej firmy która będzie świadczyła te usługi w szkołach podstawowych i gimnazjach w formie odpłatnych zajęć pozalekcyjnych lecz blokuj mnie myśl czy jest to zgodne z prawem. Czy jest jakiś zapis który określa, że w tym konkretnym przypadku muszę mieć uprawnienia do uczenia dzieci prowadząc własną firmę czy po prostu jeżeli rodzice nie mają nic przeciwko, żebym te dzieci uczył to mogę to robić a w kwestii prawa wszystko jest ok. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Grzegorz B.

jjusti18

Re: własna firma a uprawnienia

Postautor: jjusti18 » 11 sty 2018, o 15:50

Nie orientuje się w tym temacie, popytaj może znajomych. Moje pytanie jest natomiast nieco inne- czy ktoś korzystał może z akadmickiego inkubatora przedsiębiorczości? Dowiedziałam się na ten temat tutaj http://www.fasingenergia.pl/czym-sa-aka ... korzystac/ ponoć to organizacja która ułatwia start w biznesie osobą, które chcą mieć własną firmę.