Sposób wyliczenia średniego wynagrodzenia na urlopie macierzyńskim.

Kamilaa10

Sposób wyliczenia średniego wynagrodzenia na urlopie macierzyńskim.

Postautor: Kamilaa10 » 9 lut 2019, o 20:17

Cześć, bardzo proszę Was o pomoc!
Moja sytuacja wygląda następująco, jestem w piątym miesiącu ciąży i ze względu na dolegliwości, które stają się coraz bardziej uciążliwe pewnie będę musiała przejść na zwolnienie od marca (nie chcę zostawiać moich współpracowników z dnia na dzień, chcę ich na to przygotować). Premię w mojej firmie wypłacane są z dwumiesięcznym opóźnieniem tj. wypracowaną w styczniu premię otrzymuje w marcu razem z podstawą, premię wypracowaną w lutym otrzymam w kwietniu itd.
Premia nie jest uznaniowa, premia zależy od wykonania nałożonego przez pracodawcę na mnie planu, im wyżej go zrealizuje tym premia będzie wyższa :)
I tu zaczynają się moje pytania.
1. Czy jeżeli lekarz wyśle mnie na zwolnienie od 1 marca to do średniej wliczy mi się premia wypracowaną za styczeń, której jeszcze nie otrzymam przed zwolnieniem tylko dopiero 10 dni później?
2. Jeżeli wyliczy mi się premia za styczeń do średniej, która będę otrzymywała do porodu i na urlopie macierzyńskim to premia za luty przepadnie? Jak to będzie wyglądać?
3. Jeżeli nie daj Boże coś by się nagle pogorszyło z maleństwem i musiałabym iść na zwolnienie od załóżmy jutra to do jakiego miesiąca będzie wyliczona premia? Z tych 12 miesięcy, które otrzymałam już na konto czy wliczą mi do średniej również tą premię wypracowaną w styczniu (którą firma wyplacilaby mi w marcu) ?

Dopytuję tak, ponieważ w styczniu udało mi się osiągnąć naprawdę dobry wynik i nie chcę aby ta premia przepadła. Mam nadzieję, że będziecie w stanie zrozumieć ten mój słowotok, samej ciężko było mi to napisać :D

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, za którą już z góry dziękuję!

stefan333

Re: Sposób wyliczenia średniego wynagrodzenia na urlopie macierzyńskim.

Postautor: stefan333 » 14 lut 2019, o 08:42

Moim zdaniem ktoś z specjalistów powinien wypowiedzieć się w tym wątku.Jakby to zrobił to było by bardzo dobrze.

Mimi

Re: Sposób wyliczenia średniego wynagrodzenia na urlopie macierzyńskim.

Postautor: Mimi » 27 lut 2019, o 22:44

Czasem warto poszukać odpowiedzi w już gotowych artykułach https://poradnikpracownika.pl Wygląda na dość solidny, na pewno nie zaszkodzi. Choć oczywiście zgadzam się, lepiej, żeby specjalista indywidualnie rozpatrzył Twoją sprawę.