Rozwiazanie pracy

kasia_46

Rozwiazanie pracy

Postautor: kasia_46 » 21 gru 2016, o 23:38

Sluchajcie mam problem, mianowicie sytuacja wyglada tak ze ostatniego listopada skonczyla mi sie roczna umowa i do tej pory nie dostalam nowej umowy,bylo tylko porozumienie ustne a znalazlam nowa prace a od stycznia chca mnie juz zatrudnic. Co robic w takiej sytuacji jak rozwiazac stosunek pracy i ile czasu wypowiedzenia, za kazdym razem kiedy o tym wspominam szefowa nic nie wie i mnie zbywa bo ksiegowa wyjechala i nie ma jak jej zapytac o to  :( pomozcie prosze bo juz nie wytrzymuje nerwowo :(

64peter

Re: Rozwiazanie pracy

Postautor: 64peter » 11 sty 2017, o 11:59

Z postu wynika, że nie masz problemu z wypowiedzeniem umowy o prace, bo stara przestała obowiązywać, tylko z otrzymaniem świadectwa pracy. Zgodnie z nowymi przepisami musi się to odbyć w okresie 7 dni od daty wygaśnięcia umowy. Stare przepisy mówiły były bardziej zasadnicze i mówiły o dniu naznaczonym przypadającym na dzień wygaśnięcia umowy. Myślę, że należy zwrócić się o arbitraż do Inspekcji Pracy.
Uzupełnieniem wiedzy mogą być treści zawarte w kompendium wiedzy na temat przepisów dotyczących spraw pracowniczych − wypowiedzenieumowyoprace.pl