Egzekucja komornicza za dług małzonki

Marcin452
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2018, o 09:27

Egzekucja komornicza za dług małzonki

Postautor: Marcin452 » 26 cze 2018, o 14:22

Witam,
Druga żona mojego taty po ich ślubie otrzymała darowiznę od własnej mamy która przekazana została wyłącznie jej. Rok po tym fakcie nieruchomości stanowiące ową darowiznę zostały sprzedane. Niestety nie został odprowadzony od tego podatek. Na chwilę obecną postępowanie zostało zakończone i następuję egzekucja z majątku osobistego żony mojego taty. Czy jeśli komornikowi nie uda się odzyskać należnego długu wraz z odsetkami z majątku osobistego to czy nastąpi egzekucja również z majątku małżeńskiego a docelowo także z majątku prywatnego mojego taty?
Na chwilę obecną nie jest jeszcze prowadzone żadne postępowanie wobec mojego taty. Tata na siebie ma zarejestrowane 4 samochody które należą do mojego brata (tzw. klasyki) aby ograniczyć koszty ubezpieczenia ze względu na zniżki taty. Czy w takiej sytuacji tata może w formie darowizny oddać je bratu? Czy nie będzie to traktowane jako forma ucieczki od wierzytelności?

kondzia93
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2018, o 13:01

Re: Egzekucja komornicza za dług małzonki

Postautor: kondzia93 » 27 cze 2018, o 13:27

Ja jestem zdania, że bez trudu uda się znaleźć informacje na ten temat w Internecie. Sądzę, że to jest najlepsze możliwe rozwiązanie.
Po raz kolejny udało nam się zniszczyć coś, czego nie potrafiliśmy stworzyć.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości