Zamiana mieszkań a podatek lub zwolnienie od niego

pikusinska

Zamiana mieszkań a podatek lub zwolnienie od niego

Postautor: pikusinska » 4 kwie 2018, o 21:23

W 2016 r. kupiłam mieszkanie.
W maju 2017 r. zamieniłam się na miekszania z tatą. Tata swoje nabył 8 lat temu.
Notariusz poinformował mnie, że muszę złożyć zeznanie podatkowe PIT-39 i ta zamiana jest dla mnie zwolniona z podatku. Tata takiego zeznania składać nie musi, ponieważ upłynęło 5 lat od momentu nabycia przez niego nieruchomości, którą zbywał.
Zamiana była bezgotówkowa - nie byo zadnych spłat, ani dopłat, co jest zawarte w akcie notarialnym.
Notariusz powołał się na art. 21 ust.25 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czytam ten artykuł i inne, na które się powołuje i mam wątpliwości, czy faktycznie jestem zwolniona z podatku i czy zwolniony jest z niego też mój tata (art. 30e, pkt 3 w/w ustawy)
Proszę o pomoc i opinię.
Dziękuję

Francis09

Re: Zamiana mieszkań a podatek lub zwolnienie od niego

Postautor: Francis09 » 6 kwie 2018, o 12:41

Jeśli chcesz kupić jakieś ciekawe rzeczy na spacery z dzieckiem to polecam wejść sobie na http://dzidziszop.pl/18-spacer i sprawdzić oferty tego sklepu. Osobiście kupowałem od nich sporo produktów i uważam, że naprawdę warto.

kolos

Re: Zamiana mieszkań a podatek lub zwolnienie od niego

Postautor: kolos » 17 cze 2018, o 12:22