Rok w Australii (praca na 1/2 etatu, rozliczenie w AU), a podatek w PL

Userrr1
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2014, o 22:22

Rok w Australii (praca na 1/2 etatu, rozliczenie w AU), a podatek w PL

Postautor: Userrr1 » 25 mar 2018, o 23:57

Witam.
Kieruję się do Państwa o doradztwo w mojej sytuacji.
W grudniu 2016 roku wziąłem bezpłatny roczny urlop w zakładzie pracy w którym pracuję na umowę o pracę. Na okres tego roku wyjechałem do Australii na wizie studenckiej. Podczas pobytu w AU pracowałem na pół etatu aby móc się tam utrzymać, opłacić szkołę.
Ogólnie cały wyjazd kosztował mnie bardzo dużo nakładów finansowych, pobyt w tamtejszej szkole również. Ogólnie rzecz biorąc nie udało mi się wyjść na "plus" i podczas całego pobytu wydałem wszystkie zarobione pieniądze. Pracując tam nie przekroczyłem też limitu podatkowego i wszystkie podatki które tam zapłaciłem od każdej wypłaty zostały mi zwrócone ( oczywiście po rozliczeniu się w tamtejszym urzędzie podatkowym). Teraz wróciłem do PL przed początkiem grudnia 2016. Od 1 grudnia wróciłem znów do pracy w zakładzie pracy. (Wypłata jednak za grudzień była przypisana w styczniu, więc nie obowiązuje za 2017. )

Chciałbym teraz zapytać czy rozliczając PIT-37 w PL powinienem cokolwiek zgłaszać/pisać odnoście wyjazdu do AU? Wydaje mi się, że nie, ponieważ rozliczyłem się już tam. Słyszałem też, że Polska ma podpisaną jakąś umowę z Australią odnośnie unikania podwójnego opodatkowania.

Bardzo prosiłbym o rady i wskazówki
Pozdrawiam serdecznie.

kolos
Posty: 300
Rejestracja: 11 lut 2015, o 11:32

Re: Rok w Australii (praca na 1/2 etatu, rozliczenie w AU), a podatek w PL

Postautor: kolos » 17 cze 2018, o 12:23

Sądzę, że da się coś wykombinować: https://zastrzezone.pl/rejestracja-nazw ... o/61,17,22

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości