Konsekwencje zawiadomienia Urzędu Skarbowego

Mirka75

Konsekwencje zawiadomienia Urzędu Skarbowego

Postautor: Mirka75 » 18 lut 2018, o 11:05

Dzień dobry
Ostatnio miałam remont łazienki u siebie w domu. Niestety trafiłam na bardzo nierzetelnego fachowca, łazienka nie została skończona, a te prace które zostały wykonane, wymagają poprawek, ale jako,że nie chce mieć już nic wspólnego z tym człowiekiem,napewno nie będę chciała go prosić o poprawki. Chciałabym aby nie został bezkarny za to co zrobił i myślę o powiadomieniu US o tym ,że ten Pan pracuje na czarno. I tu pojawia się moje pytanie, czy mi, jako osobie zlecającej remont łazienki u osoby pracującej na czarno, grożą jakieś konsekwencje ze strony US?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

accusator

Re: Konsekwencje zawiadomienia Urzędu Skarbowego

Postautor: accusator » 15 mar 2018, o 11:08

Żadne konsekwencje ci nie grożą.
Możesz złożyć zawiadomienie o prowadzeniu działalności bez zarejestrowania. Jest to wykroczenie z kodeksu wykroczeń oraz czyn zabroniony z kodeksu karnego skarbowego- nieprowadzenie księgi rachunkowej. Jeżeli jego czynności maja charakter działalności gospodarczej. Czy robił tylko tobie czy komuś innemu. Czy ogłaszał się w gazie lub internecie. Aby czynności uznac że sa wykonywane w ramach działalności musza mieć określone cechy.
Ten przychód uzyskany od ciebie musi wykazać w zeznaniu podatkowym. Ale jeżeli dałaś mu kasę w 2018 to zeznanie składa dopiero w 2019-kwiecień.