Mobilna Szkoła - jednoosobowa działalność a zatrudnienie

cherryblossomgirl
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 17:53

Mobilna Szkoła - jednoosobowa działalność a zatrudnienie

Postautor: cherryblossomgirl » 26 wrz 2017, o 17:55

Mamy pomysł z mężem na działalność gospodarczą - chcielibyśmy prowadzić coś w rodzaju mobilnej szkoły, czyli działalność, w której zatrudnialibyśmy korepetytorów z przedmiotów szkolnych, którzy prowadziliby zajęcia z dojazdem do domu ucznia.

Myśleliśmy o tym, żeby zgromadzić korepetytorów w bazie i zatrudniać ich na umowy zlecenia - jeden uczeń to jedno zlecenie. Tymczasem w Urzędzie Skarbowym, mówiąc nieładnie, zjechali nas i powiedzieli, że jedyną formą w jakiej moglibyśmy zatrudniać korepetytorów jest umowa o pracę. Czy mógłby ktoś mi to wytłumaczyć? Przecież nie zatrudnialibyśmy tych ludzi na z góry określoną liczbę godzin w miesiącu, byłyby to prace dorywcze, "na telefon". Wszystkie szkoły korepetycji i szkoły językowe jakie znam zatrudniają na umowy zlecenia - sama nawet dla takiej kiedyś pracowałam. Czy na pewno nie można w takiej sytuacji zastosować umowy zlecenia?

Pozdrawiam.

ciopas
Posty: 81
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 14:50

Re: Mobilna Szkoła - jednoosobowa działalność a zatrudnienie

Postautor: ciopas » wczoraj, o 21:51

Mi właśnie chyba jednoosobowa działalność gospodarcza najbardziej odpowiada. Z resztą ma wiele zalet (chociaż bez wad też się nie może obejść :d) https://6krokow.pl/kiedy-warto-a-kiedy- ... spodarcza/

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości