Kilka pytań odnośnie korepetycji

Kinga D.

Kilka pytań odnośnie korepetycji

Postautor: Kinga D. » 27 kwie 2016, o 18:05

Witam.
Od października zacznę studiować i chciałabym wtedy udzielać korepetycji. Mam kilka pytań co do legalnego sposobu ich przeprowadzania. Czytałam wiele w internecie, ale informacje są chaotyczne i rozbieżne.

Chciałabym rozliczać dochód z korepetycji jako działalność wykonywaną osobiście. Co miesiąc należy więc wysyłać zaliczki na podatek. Ale...

1. W jaki sposób mam udokumentować przychód? Czy wystarczą umowy czy potrzebne też będą rachunki? Czy rachunki wystarczą na takich blankiecikach kalkowych? Czy powinnam je w jakiś sposób udostępniać do us czy zachować w razie czego?

2. Jaki rodzaj umowy powinnam zawierać? Przypuszczam, że umowę zlecenie. Ale czy taka umowa nie będzie narzucała na rodzica (zleceniodawcę) jakichś obowiązków podatkowych, ubezpieczeniowych? Jak dokładnie powinna wyglądać taka umowa?

3. Czy jeśli nie jestem zatrudniona nigdzie indziej, jestem zobowiązana sama opłacać pełną składkę zus?

4. Czy nie posiadając dg, mogę się normalnie ogłaszać w internecie, poprzez ulotki, wręczać klientom wizytówki?

AndrzejKor
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań odnośnie korepetycji

Postautor: AndrzejKor » 28 kwie 2016, o 16:05

Proszę o odpowiedź jak w temacie, jestem zainteresowany opinią specjalistów.

Kinga D.

Postautor: Kinga D. » 3 maja 2016, o 17:08

Czy ktokolwiek jest mi w stanie pomóc? :)

rybbyn
Kontaktowanie:

Postautor: rybbyn » 7 cze 2016, o 13:32

Zastanów się czy ci się opłaca, bo koszty są wysokie a więc za lekcje też bedziesz zaproponować odpowiednią cenę - aczkolwiek czy konkurencja cie nie przebije ceną? Możesz wyjść na plus, na zaero nawet na minus.

Meloman

Postautor: Meloman » 23 cze 2016, o 15:12

jak załatwisz sobie zlecenia na granicy opłacalnosci to czemu nie?

koffinkka
Kontaktowanie:

Postautor: koffinkka » 24 cze 2016, o 12:30

legalne korepetycje są trudne do utrzymania, aczkolwiek wszystko zalezy od miasta w jakim mieszkasz..