odliczenia od podatku VAT - czy ktoś mi to wyjaśni?

Morales88

odliczenia od podatku VAT - czy ktoś mi to wyjaśni?

Postautor: Morales88 » 20 mar 2015, o 17:12

Witam
Jestem tu nowy i to mój pierwszy wpis.
Przeszukuje internet w uzyskaniu odpowiedzi na pytanie, co mogę odliczyć od podatku VAT?

Może zacznijmy po kolei, prowadzę działalność gospodarczą jednoosobową (samozatrudnienie) , są to usługi transportowe, dokładniej transport bliski, na fakturze widnieje - obsługa wózków widłowych.
Płace ryczałt 8.5% oraz jestem płatnikiem VAT.
I tu się pojawia pytanie, wiem, że na ryczałcie nie da się nic odliczyć ale już jako płatnik VAT chyba mam prawo do odliczeń?
usługi wykonuje sprzętem zleceniodawcy, na terenie jego zakładu.
Czy mogę odliczyć np VAT od paliwa z samochodu który używam do dojazdów do pracy? Albo od telefonu Czy też ubrań roboczych?

ola900
Kontaktowanie:

Re: odliczenia od podatku VAT - czy ktoś mi to wyjaśni?

Postautor: ola900 » 5 maja 2015, o 15:59

z takimi sprawami udaj się po prostu do biura rachunkowego, za niewielką kwotę będziesz miał problem z głowy, pozdrawiam :)
Biuro rachunkowe www.sukulent.pl

Halik

Postautor: Halik » 9 lip 2015, o 11:26

Chyba niekoniecznie do biura rachunkowego, tam też nie wiedza zwykle wszystkiego, ale ja bym proponował udać się po prostu do prawnika. Mi w podobnych prawach porad udziela pan Tomasz Stanek, tu jest jego strona: http://js-adwokat.com.pl/
To świetny specjalista, bardzo dobrze znający się na prawie podatkowym, zawsze wie o wszelkich nowościach i z pewnością będzie w stanie odpowiedzieć na twoje pytanie.
Naprawdę polecam, konsultacje nie kosztują dużo, a będziesz miał pewną wiedzę, a co najważniejsze w pełni aktualną.

czekoladowy15

Postautor: czekoladowy15 » 11 lip 2015, o 09:12

To ja również dołączę z poleceniem prawnika, bo tak jak mój przedmówca uważam, że najłatwiej udać się z tym po prostu do niego. Zajrzyj na chroscielewska-chroscielewski.com i poczytaj trochę o tym, co oferuje pani Mecenas Chróścielewska. To prawnik z wieloletnim doświadczeniem. Zwróciłem się raz z problemem dotyczącym podatku dochodowego i na pewno zwrócę się następny raz, jeśli będzie taka potrzeba.

dersak

Postautor: dersak » 5 paź 2015, o 11:39

Bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki i porady.

Ma_ciek

Postautor: Ma_ciek » 12 paź 2015, o 14:06

Dziwią mnie odpowiedzi, które ze sprawą odliczenia podstawowych kosztów podatkowych wysyłają do kancelarii prawnej. Moim zdaniem jest to prosta sprawa dla księgowego. A niestety kodeks, cywilny, karny i inne ustawy tego typu nie uczą z podstawowych zagadnień podatkowych

Z poważaniem,
Maciek

jo_anna83
Kontaktowanie:

Postautor: jo_anna83 » 19 paź 2015, o 16:36

Też uważam, że każde dobre biuro rachunkowe udzieli wyczerpującej odpowiedzi na temat odliczeń od podatku VAT, a i też koszty będą niższe od porady prawnika

KarolinaNowak

Postautor: KarolinaNowak » 11 lip 2016, o 14:40

Faktem jest, że najlepszą opcją w tym przypadku będzie skorzystanie z usług biura rachunkowego, chociażby takiego które działa w formie online. Na pewno ciekawą opcją jest możliwość podjęcia współpracy z Biurem Rachunkowym Gusto biurorachunkowegusto.pl/ . Tutaj korzystając ze specjalnej platformy możemy łatwo uporać się ze wszelkimi rozliczeniami, a co więcej na pewno w razie potrzeby będziemy mogli liczyć na fachową pomoc.

kruppssa
Kontaktowanie:

Postautor: kruppssa » 1 sie 2017, o 11:26

Ciekawie to wszystko opisaliście, według mnie może Ci pomóc biuro rachunkowe online - ja miałem podobne problemy i oni mi pomogli. Mowa tutaj o rewelacyjnym programie jakim jakim jest Podatkomat który załatwi Twoje problemy raz na zawsze !

marek859

Postautor: marek859 » 24 sty 2018, o 17:05

A nie chciałbyś skorzystać z profesjonalnej pomocy w kwestii księgowości? Ja jestem zadowolony, bo od kilku miesięcy korzystam z księgowości online od https://wfirma.pl/ Wiem, że wiele osób się tego obawia, ale naprawdę nie ma czego. Wszystko jest bardzo proste i szybkie. Polecam skorzystać albo chociażby spróbować wersji próbnej za darmo.