Strona 1 z 1

Sprzedaż auta po 3 miesiącach.

: 18 mar 2015, o 13:31
autor: rawkus1312
Witam. Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie sprzecznych informacji odnośnie sprzedaży samochodu po upływie 3 miesięcy od nabycia. Zakupiłem samochód na początku stycznia bieżącego roku, za niewielką kwotę. Jest to własność osoby fizycznej a dokładniej dwóch osób. Samochód okazał się nieodpowiedni dla mnie i zamierzam go sprzedaż w najbliższym czasie i z tego co się po różnych forach orientowałem podatek bd musiał zapłacić jedynie jeśli sprzedam go za kwotę wyższą niż je nabyłem. Będę musiał to uwzględnić w rozliczeniu podatkowym za rok 2015. Dla pewności zapytałem się w Urzędzie Skarbowym gdzie w informacji Pani nie budząca zaufania co do swoich kompetencji powiedziała mi, że podatek bd musiał zapłacić w wysokości 19% od całej kwoty sprzedaży. Więc jak to wkońcu wygląda??
PS. Skarbówka po zakupie auta oczywiście została opłacona.

Re: Sprzedaż auta po 3 miesiącach.

: 12 cze 2015, o 13:34
autor: genju2
Zadaj pytanie osobą które siedzą w branży a nie tutaj na forum. Oni maja wszytko opcykane co i jak! Sprzedażą i kupnem aut zajmują się np auto komisy i tam bym przedzwonił i zapytał http://www.auto-skup.sosnowiec.pl/ . Polecam mają bardzo dobrze rozwinięty serwis i na pewno świadczy to o dużym profesionalizmie zapytaj tam oni będą na pewno wiedzieć

Re: Sprzedaż auta po 3 miesiącach.

: 24 lip 2015, o 21:55
autor: koteknaplotek
A ile czasu jest na zapłacenie podatku 3 miesiące? Przecież przy sprzedaży możesz wziąść koszty podatku w kwocie sprzedaży.

Re: Sprzedaż auta po 3 miesiącach.

: 25 sie 2017, o 16:17
autor: jjusti18
A zapoznaj się z ofertą na tej stronie http://skupaut.com . Możesz tutaj bezpośrednio za pomocą formularza dokonać wyceny swojego auta. Wszystko tutaj odbywa się naprawdę sprawnie, a ceny są zawsze korzystne dla klientów- wiem to po sobie ;).

Re: Sprzedaż auta po 3 miesiącach.

: 28 wrz 2017, o 13:41
autor: sochaq2
Możesz jeszcze zapytać doradcy podatkowego, ale prawdopodobnie wygląda to tak, że jeśli sprzedajesz auto przed upływem 6 m-cy to musisz niestety zapłacić podatek.
_
pozdrawiam,
Julita Sobczak

Re: Sprzedaż auta po 3 miesiącach.

: 16 lis 2017, o 10:12
autor: AkukuBernard
Nie opłaca się sprzedawać auta po tak krótkim czasie ze względów na w/w podatek.

Re: Sprzedaż auta po 3 miesiącach.

: 27 lis 2017, o 10:42
autor: are434
Agencja http://www.cheapest-escorts-london.com gwarantuje, że będziesz bardzo zadowolony z jej usług. Wszystkie dziewczyny są seksowne, efektowne i bardzo atrakcyjne, a przy tym doskonale potrafią zadbać o mężczyznę. Na pewno nie będziesz żałować.

Re: Sprzedaż auta po 3 miesiącach.

: 17 wrz 2018, o 11:56
autor: Gardian
Ja ze swojej strony polecałbym Ci również zajrzeć na stronę http://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/ . Jest to skup samochodów w Warszawie i na pewno dzięki temu uzyskasz tam mocno atrakcyjną cenę. Tak było w moim przypadku, kiedy zdecydowałem się na taki ruch wycena przerosła moje oczekiwania, a w dodatku gotówkę za samochód otrzymałem od razu do ręki. Szczerze polecam tą firmę, bo jak dla mnie to naprawdę bardzo dobry wybór

Re: Sprzedaż auta po 3 miesiącach.

: 19 gru 2018, o 15:46
autor: Jannek G
Jeśli ostatecznie zdecydujesz się na sprzedaż, to polecam Ci skup samochodów w Warszawie Autoskup F1 https://autoskupf1.pl/. Jakiś czas temu chciałem sprzedać samochód, a nie szczególnie miałem czas na umawianie się z potencjalnymi klientami, którzy chcieli obejrzeć auto. Ze skupem nie ma tego problemu w ogóle