kasia fiskalna a limit 20000zł

michal2143

kasia fiskalna a limit 20000zł

Postautor: michal2143 » 11 gru 2014, o 18:44

Witam.
Od kwietnia tego roku prowadzę działalność gospodarczą (ryczałt ewidencjowany, bez VAT) . W tym miesiącu moje obory przekroczą 20000tys zł. I tu moje pytanie, ponieważ wystawiałem też w ciągu tego roku rachunki (faktury) zarówno na firmy jak i osób prywatnych, to czy mogę od obrotu jaki osiągnę odliczyć właśnie łączną kwotę na jaką są wystawione te rachunki dla firm ? (zakładam że te wystawione osobą prywatnym się nie liczą) I jeśli po doliczeniu tej kwoty nadal mój obrót będzie wynosił conajmniej 20000tys zł to muszę kupić kasę rejestrującą ? Ale ile mam czasu na jej kupno? Czy muszę ją posiadać od 1 stycznia 2015 roku ?

A drugie pytanie, to czy musi to być kasa rejestrująca czy wystarczy drukarka paragonowa ? Chodzi mi o to czy muszę mieć dane sprzedaży w formie elektronicznej czy wystarczą kopie paragonów które będę posiadał ?

pechka

Re: kasia fiskalna a limit 20000zł

Postautor: pechka » 24 lip 2017, o 09:35

Zastanówcie się nad tym w jaki sposób chcecie np drukować paragony, czy faktury. Tutaj https://ale.pl/1061-materialy-eksploatacyjne zakupicie wszelkie potrzebne materiały eksploatacyjne, ważne są w każdym biurze. Jeśli nie posiadacie nadal drukarki to spokojnie tam zrobicie dobre zakupy.