Księgowość tradycyjna czy internetowa?

adik356

Re: Księgowość tradycyjna czy internetowa?

Postautor: adik356 » 1 gru 2017, o 04:11

Księgowość jednoosobowych działalności gospodarczych jest na tyle prosta, że można zająć się nią samodzielnie. Możemy wspomóc się przy tym oprogramowaniem udostępnianych przez https://wfirma.pl/ które przez pierwsze 14 dni można testować zupełnie za darmo (korzystanie z niego znacznie ułatwia prowadzenie księgowości - do dyspozycji mamy również profesjonalnych księgowych, których w każdej chwili możemy poprosić o pomoc).

FILIP150

Postautor: FILIP150 » 8 gru 2017, o 14:46

A możecie mi polecić księgową, która zrobi mi zwrot podatku z zagranicy ? Bo ja nie mam pojęcia jak to zrobić.

Jurek176

Postautor: Jurek176 » 11 gru 2017, o 15:02

Księgowych jest masa, tylko nie każda się zna. Trzeba pilnować żeby nie wybrać złej.
___
auto zastępcze

filip988

Postautor: filip988 » 12 gru 2017, o 11:39

dla mnie to dziwne

Zygmunt62

Postautor: Zygmunt62 » 16 lut 2018, o 10:19

Jeśli chodzi o księgowość tradycyjną to moim zdaniem coraz rzadziej się z niej korzysta. Nie ma sensu wydawać pieniędzy jeśli można wszystko rozliczyć samemu przez internet. Dzięki https://www.firmino.pl/ksiegowosc-online/ jest to naprawdę prosta sprawa, ponieważ program do księgowości online jest łatwy w obsłudze.

marek859

Postautor: marek859 » 10 mar 2018, o 00:16

Zdecydowanie internetowa. Według mnie to dobra opcja dla każdej firmy, nawet tej początkującej. Jeśli nie mieliśmy z nią nigdy do czynienia, to można sobie sprawdzić, jak działa na stronie https://wfirma.pl/ ponieważ mamy dostęp do darmowej wersji próbnej. Gwarantuje, że tak Wam się spodoba, że zostaniecie już przy tym na dłużej.

vaiybora

New Movie cartoon 2018 ''Minions''

Postautor: vaiybora » 13 mar 2018, o 10:59

New Movie cartoon 2018 ''Minions''

หนังใหม่ Minions is a 2015 American 3D computer-animated comedy film, serving as a spin-off/prequel to the Despicable Me franchise. Produced by Illumination Entertainment for Universal Pictures, it was directed by Pierre Coffin and Kyle Balda, written by Brian Lynch, and produced by Chris Meledandri and Janet Healy.The film stars the voices of Coffin (as the Minions, including: Kevin, Stuart, and Bob), Sandra Bullock, Jon Hamm, Michael Keaton, Allison Janney, Steve Coogan, and Jennifer Saunders, with the narration provided by Geoffrey Rush. It was first foreshadowed in the end credits of Despicable Me 2 (2013), where Kevin, Stuart, and Bob, three of the Minions, are seen auditioning for the film

Obrazek

Minions had its premiere on June 11, 2015, in Leicester Square, London, and went into general release in the United States on July 10, 2015.Critical response was mixed: some critics praised the comedic aspects of the film and the vocal performances of Bullock and Hamm,while also felt that the title characters were not able to carry the film on their own, and that the villains were flatly characterized. The film has grossed over $1.1 billion worldwide (outgrossing each of the Despicable Me films), making it the fifth-highest-grossing film of 2015, the fourteenth-highest-grossing film of all time, the second-highest-grossing animated film and the highest-grossing non-Disney animated film.A sequel is scheduled to be released on July 3, 2020.

maciejka

Postautor: maciejka » 18 mar 2018, o 23:34

Internetowa, bo jest tańsza... Tak ogólnie, to wydaje mi się, że księgowością najrozsądniej jest zająć się samodzielnie. Jednym z programów, który umożliwia jej bezproblemowe poprowadzenie jest https://wfirma.pl/ (istnieje możliwość jego bezpłatnego wypróbowania).

accusator

Postautor: accusator » 19 mar 2018, o 20:41

Najważniejsza rzecz to dobrze spisana umowa.
Bardzo często w swojej pracy widzę umowy z biurem spisane na 2 stronach czcionką 14.
Należy wziąść pod uwagę że np. umowa na telefon ma kilka stron czcionką 6 a tu umowa na 500-1000 co miesiąc spisana na 2 stronach. Umowa powinna wszystko przewidywać. Nie może być żadnych nie dokreślonych sformułowań.
Co oznacza nierzetelność, nie wadliwość. Wszystko mam być określone.
Ustawodawca narzuca co chwile nowe obowiązki. Dlatego coraz trudniej samemu prowadzić dokumentację. Jeżeli ktoś razem z pracownikami swoimi pracuje to trudno mi znaleźć wolną chwilę na prowadzenie dokumentacji. Zazwyczej dokumnetację prowadzi współmałżonek.
Samemu można łatwo narobić sobie problemy.
Widziałem ogłoszenia firm które prowadzą internetowo dokumentację. Przesyła im się dokumenty w formie pdf. Są tańsze niż te stacjonarne.

Ailis

Postautor: Ailis » 18 kwie 2018, o 12:44

Tak naprawdę wszystko zależy od tego jak dużą firmę prowadzimy. Przy niewielkich rozmiarach firmy, gdzie liczy się każdy zaoszczędzony grosz warto samemu zająć się księgowością. Można skorzystać z wielu rozwiązań internetowych. Jednym z nich jest księgowość online Tax Care https://taxcare.pl/ . Mają potrzebne narzędzia do księgowości online i fakturowania - są proste w obsłudze i mają wszystkie niezbędne funkcje.