hurtownia kruszywa w bezpośrednim sąsiedztwie

szoamin
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2014, o 02:13

hurtownia kruszywa w bezpośrednim sąsiedztwie

Postautor: szoamin » 29 mar 2014, o 02:18

Witam.
Jestem właścicielem posesji, w której bezpośrednim sąsiedztwie rozpoczęła działalność hurtownia kruszywa. Potrzebuje pomocy w uzyskaniu informacji czy można w sąsiedztwie domów mieszkalnych uruchomić działalność polegającą na składowaniu i sprzedaży kruszywa, piasku oraz składowaniu, zbieraniu i przetwarzaniu odpadów innych niż niebezpieczne. Sąsiad rozpoczął taka działalność na działce przylegającej w odległości 25 metrów od innych zabudowań mieszkalnych, później niż zostały one zasiedlone/
Chodzi mi o określenie szkodliwości tego rodzaju działalności dla środowiska i jako bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi sąsiadujących z powyższa firma ze względu na pylenie, ewentualne przenikanie substancji do środowiska, hałas. Czy istnieje możliwość interwencji w tej sprawie, przede wszystkim ze względu na to czy działalność ta jest zgodna z prawem, jeżeli rozpoczęta została później niż nastąpiło zasiedlenie sąsiednich działek? Czy można wnioskować o zaprzestanie prowadzenia tej działalności jako szkodliwej dla otoczenia i środowiska? Do jakich organów można się o to zwrócić?

warda7
Posty: 40
Rejestracja: 19 lip 2019, o 09:20

Re: hurtownia kruszywa w bezpośrednim sąsiedztwie

Postautor: warda7 » 19 lip 2019, o 11:38

Może trzeba ich zmusić, żeby zamontowali jakieś kabiny dźwiękoizolacyjne? Jeśli faktycznie jest, tak jak mówisz, to trzeba przyjrzeć się przestrzeganiu przez nich prawa pracy, ten hałas może być niebezpieczny dla ich pracowników.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości