Remontowe, dach

maciast

Remontowe, dach

Postautor: maciast » 15 sty 2014, o 00:57

Od trzech lat jestem wlascicielem mieszkania w kamienicy na poddaszu. I mam pytanie. Podczas jednego z zebran poruszylem temat ocieplenia dachu, ktory to jak sie dowiedzialem jest letnim dachem. Moje mieszkanie jest usytuowane w polowie, druga czesc nalezy do sasiadow, mowa tu o mieszkaniu. Tzw. Prezes poinformowal mnie, ze to co jest od strony wewnetrznej dachu nie nalezy do wspolnoty tylko do mnie, czyli to jest w moim interesie. Rozumiec mam, ze czesc ktora jest miedzy mieszkaniem a dachem ( strop ) to moja "dzialka"?
Poza mieszkaniami na tym poziomie jest tez czesc wspolna, czyli tzw. strych.
Czyli placac remontowe co miesiac nie moga byc wykorzystane do tego celu?
Poprosze o pomoc w tej kwestii.

Gardian

Re: Remontowe, dach

Postautor: Gardian » 26 lip 2019, o 12:53

W kwestiach prawnych nie mam doświadczenia, ale za to mogę podzielić się namiarami na firmę, która bardzo pomogła mi jeżeli chodzi o dach płaski mojego domu. Mianowicie wykonali oni na nim perfekcyjny spadek. Na stronie: https://suez.com.pl/pl/p/Systemy-spadko ... laski/3094 znajdziecie ich dokładną ofertę. Znajdziecie u nich zarówno produkty jak i możliwość uzyskania porady w sprawie Waszego dachu. Mam nadzieję, że moja opinia okaże się być przydatna ;)

grażynka

Postautor: grażynka » 29 sie 2019, o 13:35

Remont dachu to nie jest przyjemna sprawa doskonale o tym wiem. Ja kilka razy naprawiałam mój stary dach - praktycznie po każdej mocniejszej burzy mocno przeciekał. Zeszłego lata stwierdziłam, że tak być nie może. Postanowiłam wymienić całe pokrycie dachowe na coś sprawdzonego, dobrej jakości. Nie posiadam doświadczenia w wyborze takich elementów, ale poradziłam się w tej kwestii mojego kolegi z pracy. Wskazał mi firmę Gerard - https://www.gerardroofs.pl/pl/ i po zdecydowałam się właśnie na ich balchodachówkę. W chwili obecnej mogę powiedzieć Wam, że to była świetna decyzja. Dach w końcu ładnie komponuje się z moim całym domem, a co najważniejsze nie mam mowy o przeciekaniu! Jakość pokrycia dachowego jest naprawdę dobra i jestem pewna, że posłuży mi ładne parędziesiąt lat (firma daje 50 lat gwarancji) także jest to napewno oferta godna uwagi ;) Oprócz tego sam montaż pokrycia był bezproblemowy - panowie uporali się z tym bez problemu w zaledwie kilka dni. Jeżeli właśnie zastanawiacie się nad wyborem pokrycia dachowego to koniecznie zajrzyjcie na ofertę firmy Gerard.

bednar.tom
Kontaktowanie:

Postautor: bednar.tom » 24 wrz 2019, o 10:57

Właśnie szykuje się u mnie w domu remont dachu, a dokładniej ocieplanie dachu i uszczelnienie go, bo w niektórych miejscach zauważyłem przecieki podczas większej ulewy. Dobrze by było uporać się z tym przed nadchodzącą jesienią, zimą. Planowałem użycie takiej pianki https://cels.pl/ocieplanie-piana/dachow/. Co sądzicie, będzie odpowiednia?

kingston

Postautor: kingston » 2 paź 2019, o 10:46

Ciekawa i lekko niezrozumiała sytuacja. Po co więc się płaci to remontowe, jak nie wykorzystuje się tego?

Zenek368

Postautor: Zenek368 » 15 paź 2019, o 14:18

Podczas remontu dachu warto także pomyśleć o przydatnych akcesoriach. Na domowo24 znajdziecie sklep z akcesoriami na dach. Myśle, że taki sklep przyda się każdej osobie, która chce porządnie wykonać remont dachu.

KonradSkal

Postautor: KonradSkal » 18 paź 2019, o 09:27

Podczas mojego pierwszego w życiu remontu miałem duzy problem z ogarnięciem jakie rury metalowe wybrać. Ciężko mi było samemu ocenić, które będą najlepsze. Przez kilka dni szukałem dodatkowych informacji na stronach budowlanych i remontowych. Odpowiedź na moje pytanie znalazłem tutaj: https://topaz-metale.com.pl/