Jak eksmitowac lokatora w mieszkaniu po spadku, który jest zameldowany?

alicja-p112232

Jak eksmitowac lokatora w mieszkaniu po spadku, który jest zameldowany?

Postautor: alicja-p112232 » 7 lut 2019, o 00:54

Witam,
4 lata temu odziedziczyłam mieszkanie po babci, w mieszkaniu zameldowane są 2 osoby. Jedna z nich to jej syn, który obecnie nie zamieszkuje mieszkania jednak ostatnio przyjechał do niego bez mojej wiedzy i przebywał ok 2 tyg.(mieszkanie nie jest na niego, ponieważ ma ogromne długi i problem z alkoholem) Oraz jej partner. Z partnerem spisalismy umowę najmu okazjonalnego. Niestety, jest to straszy człowiek, który nie powinien sam mieszkać. Ja mieszkam w Warszawie gdzie sama wynajmuje mieszkanie, uczę się i nie jestem w stanie być tam tak często, jakbym chciała. Odkad mieszka tam sam z mieszkania zniknelo wiele rzeczy, podnajmowal pokoje nic mi o tym nie mówiąc. Zgodziłam się na jego mieszkanie tam, wzamian za jego pilnowanie i opłacanie czynszu administracyjnego, żadnych dodatkowych opłat nie pobieralam. Okazał się być osoba nieuczciwa, do tego teraz poważnie zachorował i stwarza zagrożenie dla mieszkania i sąsiadów (nie zamyka drzwi, nie wyłącza gazu, jest kłótliwy) problemy te ciągną się od początku jednak ze względu na to, że opiekował się moja babcia chciałam dać mu szansę. Obawiam się, że w obecnej sytuacji tj. Choroba nie będę miała możliwości na pozbycie się go. Chciałabym dowiedzieć się czy mogę to zrobić a jeżeli tak, to jak i czy zameldowanie daje mu jakieś prawa? W urzędzie niestety powiedzieli, że jedynie on sam może się wymeldowac jeżeli tam mieszka. Jestem załamana, ponieważ nie płaci on czynszu(mnie nie stać aby płacić za oba mieszkania), a podczas gdy on tam jest wynajęcie komuś innemu nie wchodzi w grę. Straciłam też wiele cennych oraz senrymentanych rzeczy. Na umowie mieliśmy jasne spisane warunki i przedmioty znajdujące się w mieszkaniu, także jeśli jest to możliwe mogłabym użyć tego jako podkładki. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.