Wymeldowanie

Emilcia1804

Wymeldowanie

Postautor: Emilcia1804 » 7 sty 2019, o 22:16

Witam,mam problem z osobom zameldowana w mieszkaniu. Lokal nalezy do KOWR ale najemca jest dziadek. Sprawa dotyczy mojego kuzyna ktory 2 lata temu opuscil mieszkanie i wyjechal do Holandii nie informujac o niczym dziadka. Mial zalozona przez rok firme,pozniej ja zawiesil a obecnie od roku nie pracuje ale nadal mieszka w Holandii. Od wielu lat dziadek utrzymywal kuzyna ktory nie dokladal sie do zadnych oplat a nawet jedzenie dziadek mu dawal. On czasami znalazl jakas prace ale pracowal do 1wszej wyplaty gdyz po odebraniu pieniedzy urzadal libacje alkoholowe z kolegami w mieszkaniu nie zwazajac na stan zdrowia dziadka i jego sprzeciwy. Dziadek zawsze mial problemy z zachowaniem kuzyna. Po jego wyjezdzie wraz z dziecmi i partnerem wprowadzilam sie do dziadka,jestesmy tu zameldowaniu. Wyremontowalismy cale mieszkanie bo warunki byly tragiczne. Nie malowane sciany od okolo 15 lat,dziury w podlogach,musielismy przeprowadzic dezyfekcje gdyz mieszkanie bylo zapchlone i byly karaluchy. Dziadek ma kilka kredytow wzietych i komornik zajal czesc jego emerytury. Tak naprawde gdyby nie my to nie starczylo by mu na zycie. Obecnie jestem jedyna osobom ktora sie nim zajmuje. Mieszkanie bylo zadluzone na 8 tysiecy,poinformowalam o tym kuzyna ale odpowiedzial,ze go to nie interesuje wiec podpisalam z Agencja umowe i dlug splacam ja. Przechodzac do sedna czy istnieje mozliwosc zeby wymeldowac kuzyna? Przez 2 lata byl 3 razy w Polsce ale ani razu w domu. Spal u brata albo kolegow. Zadne sprawy zwiazane z mieszkaniem go nie interesowaly i nie interesuja. Dodatkowo ma odwieszone wyroki za kradzieze,jazde samochodem po pijaku i bez prawa jazdy itp i jak wroci do Polski to zamkna go w wiezieniu.
Prosze o rade. Pozdrawiam