Remont mieszkania bez prawa do najmu

Eastwolf

Remont mieszkania bez prawa do najmu

Postautor: Eastwolf » 10 gru 2018, o 08:44

Witam, zwracam się z prośbą o pomoc, mam następujący problem.
Gdy byłem jeszcze niepełnoletni moi rodzice bardzo zadłużyli mieszkanie i utracili prawo do najmu. Chodzi o mieszkanie komunalne. Sąd wydał decyzje o eksmisji do mieszkania socjalnego którego nigdy nie otrzymaliśmy. Długi cały czas narastały... 3 Lata temu zacząłem pracować i postanowiłem wszystko naprawić. Przeniosłem mamę do małej kawalerki a sam zamieszkałem z dziewczyną w tym "problemie". Dogadałem się z lokalówką, spłaciłem część zadłużenia, w tej chwili czekam na decyzję o umorzeniu reszty zadłużenia. Tak czy siak nie mam prawa do mieszkania w lokalu, mimo to zrobiłem kilka prac wykończeniowych, ale boję się zainwestować więcej pieniędzy w remont póki nie wiem czy będę tu mieszkał... Tu pojawia się moje pytanie:
Czy bez umowy najmu, Gmina jako właściciel nadal jest zobowiązana do prac remontowych zgodnie z obowiązkami właściciela\wynajmującego. Czy ja, w tej sytuacji mam jakiekolwiek prawa do proszenia ich o wymianę pieca gazowego, grzejników i okien? Czy mogę zrobić to na własną rękę bez ich zgody? Sprawa jest dosyć pilna, piec jest starszy ode mnie, a nieszczelne okna potęgują rachunki za gaz. Czy mam możliwość jakiegokolwiek działania, poza czekaniem?
Z góry dziękuję!