Użytkowanie wieczyste przekształcenie we własność a nowe mieszkanie

sociak55

Użytkowanie wieczyste przekształcenie we własność a nowe mieszkanie

Postautor: sociak55 » 30 paź 2018, o 17:19

Dzień dobry, zakupiłem mieszkanie w nowym bloku postawionym na gruncie w wieczystym użytkowaniu spółdzielni mieszkaniowej, aktualnie mieszkanie jest odebrane od dewelopera, a umowa była sporządzona i podpisana w formie aktu notarialnego, czekam w tej chwili na podpisanie końcowego aktu notarialnego oraz wpisu do ksiąg, ma to nastąpić na przełomie roku, mieszkanie jest usytuowane w Warszawie. Mam pytanie, z racji wejścia w życie od nowego roku uchwały o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność, co od strony finansowej o ile to w ogóle ma znaczenie jest dla mnie korzystniejsze, podpisanie tej umowy jeszcze w tym roku, czy w nowym, czy status prawny gruntów z nowym rokiem zmieni się i automatycznie w aktach będzie widniał jako własność? Czy będzie konieczny jeszcze wykup gruntu? Jak to również wygląda pod względem formalności? Co będzie wymagało ich mniej podpisanie aktu w tym roku, czy w nowym?