Strona 1 z 2

Kupno mieszkania na współwłasność

: 20 cze 2018, o 20:08
autor: ninja765
Razem z narzeczoną chcemy kupić mieszkanie od dewelopera. Jej rodzice przekażą jej w darowiźnie ok. 80% kwoty zakupu a resztę sfinansuję ja. Czy możemy ustalić własność tego mieszkania po 50% dla każdego z nas? Czy Urząd Skarbowy może widzieć tutaj problem?

Re: Kupno mieszkania na współwłasność

: 26 cze 2018, o 17:01
autor: grzechotnik25
Całkowicie się zgadzam z poprzednikiem. Nic dodać oraz nic ująć...

Re: Kupno mieszkania na współwłasność

: 27 cze 2018, o 13:38
autor: kondzia93
Moim zdaniem to jest zadanie dla specjalisty z tej dziedziny. Dzięki temu można sobie oszczędzić wielu trudności i czasu.

Re: Kupno mieszkania na współwłasność

: 27 cze 2018, o 14:17
autor: Temi_edyta
Myślę, że powinniście podzielić własność tego mieszkania na pół. To ważne, bo nigdy nie wiadomo co się może później zadziać. Kupno mieszkania to same wydatki, kłótnie i obowiązki. Warto się we wszystkim radzić specjalistów i wydać na ich usługi jakieś oszczędności. Co na papierze, to na papierze. Tutaj piszą, skąd wziąć pieniądze na dodatkowe wydatki. Zachęcam poczytać, żeby sobie skrócić czas szukania tego w sieci :)
http://www.niebywalesuwalki.pl/2017/04/ ... -pokrycie/

Re: Kupno mieszkania na współwłasność

: 22 lip 2018, o 14:08
autor: ciopas

Re: Kupno mieszkania na współwłasność

: 4 sie 2018, o 22:15
autor: kolos
Kupno mieszkania to może być fajna inwestycja na początek w celu uzyskania środków na inwestowanie pieniędzy dalej. Poczytajcie sobie opisy ofert takich firm jak np. Financial home. Świetna sprawa jak ktoś chce się dłużej ostać w budownictwie i deweloperce.

Re: Kupno mieszkania na współwłasność

: 13 wrz 2018, o 18:48
autor: mauhumop
Hej wszystkim. Czy mieliście kiedykolwiek zetknięcie z kłopotem ubezpieczeń mieszkań? Nie ma łatwo, jeśli chodzi o selekcję czegoś z zestawień w necie. W związku z tym też chciałbym się Was doradzić, czy na przykład takie link4 ubezpieczenie domu z ubezpieczeniemieszkania.pl będzie porządnym rozwiązaniem. Myślicie, że coś stąd będzie ok?

Re: Kupno mieszkania na współwłasność

: 27 wrz 2018, o 13:24
autor: Bertyl555
polecam zaintereseiwanie sie ofertą http://ronson.pl/ . Prz jazne dzieciom i rodzinie osiedla . DObrze zagospodarowane osiedle, park z jeziorem. Firma współpracuje z najlepszymi fachowcami i dostosuje swoje prace pod preferencje klienta. Apartamenty zaczynają się juz od 22. W sprzedaży są ostatnie mieszkania w Warszawie i Poznaniu

Re: Kupno mieszkania na współwłasność

: 2 paź 2018, o 15:20
autor: kruppssa
Z kupowaniem nieruchomości tak właśnie jest! Niby wszystko ładnie, pięknie, a jak już zapłacisz, to się okazuje, że sąsiadka jest wariatką, samochody stoją w korkach, a park w okolicy to trzy drzewa przed sklepem spożywczym. Już tyle ofert odrzuciliśmy z mężem, że nie chciało nam się szukać dalej. Teraz pomaga nam https://www.homescanner.pl Nie płacimy im dużo, a oni sprawdzają dla nas całą okolicę i stan prawny mieszkania. W raporcie mamy wszystko o szkołach, przedszkolach, sklepach, komunikacji publicznej, a nawet opinie o sąsiadach i zarządcach nieruchomości.

Re: Kupno mieszkania na współwłasność

: 4 lis 2018, o 16:52
autor: Mercy
Teraz pojawiła się ciekaw oferta Osiedle Wikana Square na mieszkania w Rzeszowie. Lokalizacja pierwsza klasa, zresztą tak samo same projekty i wizualicje, oraz istniejące już budynki, więc zdecydowanie warto zainteresować się ofertą mieszkań w Rzeszowie.