Problem z imprezowymi najemcami

michalpoznan
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2018, o 21:03

Problem z imprezowymi najemcami

Postautor: michalpoznan » 17 maja 2018, o 21:21

Witam serdecznie,

Zajmuję się zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Wynajmuję jeden pokój ,w trzypokojowym mieszkaniu, parze studentów.
Umowa jest sporządzona na czas oznaczony - do 30 sierpnia 2018r. Umowa może zostać rozwiązana za porozumieniem stron. Przed podpisaniem umowy zaznaczyłem, iż porozumienie stron nastąpi wtedy, gdy znajdą kogoś, kto podpisze umowę na tych samych warunkach i zapewni ciągłość najmu.
Najemcy chcieli wypowiedzieć umowę, ale nie uśmiecha im się kogoś szukać. Wpadli zatem na genialny pomysł, mianowicie postanowili całymi nocami imprezować. Prawdopodobnie myślą, że prędzej czy później będę musiał rozwiązać z nimi umowę.
Wszystko wskazuje na to, że będę musiał tak zrobić, ponieważ dostaję mnóstwo skarg od sąsiadów w postaci mailów i telefonów.
Dodam, że sąsiedzi twierdzą, że nie wiedzieli kto tam mieszka i bali się dzwonić na policję.

W mojej umowie znalazłem jednak takie punkt :

"1. Umowa może zostać rozwiązana za porozumieniem stron.
2. Wynajmujący ma prawo wypowiedzieć niniejszą umowę , nie później niż na miesiąc naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego, w następujących przypadkach:
a) gdy Najemca, pomimo pisemnego upomnienia, używa Przedmiotu najmu w sposób sprzeczny z umową lub niezgodnie z jego przeznaczeniem zaniedbuje obowiązki, dopuszczając do powstania szkód lub niszczy urządzenia przeznaczone do wspólnego korzystania przez mieszkańców albo wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko porządkowi domowemu, czyniąc uciążliwym korzystanie z innych lokali.
3. W przypadku, gdy niniejsza umowa zostanie wypowiedziana z przyczyn zależnych od Najemcy, wskazanych w ust. 2 lit a i c powyżej, Najemca zapłaci Wynajmującemu karę umowną stanowiącą równowartość czynszu, jaki Najemca byłby zobowiązany uiszczać do końca okresu obowiązywania niniejszej umowy, gdyby niniejsza umowa nie została wypowiedziana. Kara umowna, o której mowa w zdaniu poprzednim będzie płatna w terminie 7 dni od dnia otrzymania przez Najemcę pisemnego wezwania do jej zapłaty. "

Czy dobrze rozumiem, że jeżeli wyślę upomnienie pisemne, a następnie dostanę następne skargi to mogę wypowiedzieć umowę i wymagać płatności do końca trwania umowy ?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Temi_edyta
Posty: 103
Rejestracja: 12 mar 2018, o 14:11

Re: Problem z imprezowymi najemcami

Postautor: Temi_edyta » 18 maja 2018, o 09:43

Według mnie masz absolutną rację. Zapisy umowy, które wskazałeś, dają Ci możliwość ściągnięcia z najemców kwoty za cały okres najmu, mimo wcześniejszego wypowiedzenia. Trudni lokatorzy to największa zmora mieszkaniowego biznesu. Powodzenia!

arek44
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2018, o 08:20

Re: Problem z imprezowymi najemcami

Postautor: arek44 » 29 cze 2018, o 08:25

Jakby wszędzie lokatorzy jak wynajmują mieszkania były ok to chyba branża wynajmowania domów była by bezpieczna w 100%. Tylko tak nie ejst i to jest te ryzyko w tej branży.

__________________________________________
Nawadnianie ogrodów

ciopas
Posty: 263
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 14:50

Re: Problem z imprezowymi najemcami

Postautor: ciopas » 22 lip 2018, o 14:08


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości