Prawnik od prawa nieruchomości w Warszawie

regres
Kontaktowanie:

Prawnik od prawa nieruchomości w Warszawie

Postautor: regres » 19 kwie 2018, o 08:51

Ktoś poleci i pomoże? Sprawa o zasiedzenie ;) Mianowicie moja babcia po wojnie zamieszkała w domu pod Warszawą. Dom praktycznie w gruzach bez właścicieli. Wyremontowali go i tam mieszkali przez lata, potem moi rodzice. Aktualnie ja tam mieszkam z żoną bo rodzice wyprowadzili się do bloku.
Problem w tym,że.... nie mamy aktu własności i chciałbym to uporządkować. Czy polecicie prawnika, który może mi pomóc w sprawie?

zelazny

Re: Prawnik od prawa nieruchomości w Warszawie

Postautor: zelazny » 19 kwie 2018, o 09:57

Dokładnie się na tym nie znam, ale w prawie istnieje i funkcjonuje coś takiego jak zasiedzenie. Jak się zasiedzicie w danej nieruchomości przez dany okres, to teoretycznie zyskujecie tytuł do tej nieruchomości. Piszę na podstawie tego, co gdzieś zaszłyszałem. Co do akwokata, to patrz na to, aby w ofercie miał napisane, że zajmuje się kwestiami własnościowymi i nieruchomościami, spadkami itd.

regres
Kontaktowanie:

Postautor: regres » 19 kwie 2018, o 11:14

Wiem ale trzeba złożyc wniosek do sądu i czytałem,ze takie sprawy wcale nie sa takie łątwe.Co do adwokata to szukałem, wiekszość z nich ma w ofercie, że zajmuje się tego typu sprawami, ale potrzeba mi kogoś naprawdę dobrego. I tutaj nawet nie chodzi o cenę.

zelazny

Postautor: zelazny » 19 kwie 2018, o 12:49

Bo tak jest. NIe są łatwe. Mogą też ciągnąć się miesiącami czy nawet latami. Zależy od stopnia skomplikowania. Ale nie mając wglądu w to wszystko, trudno cokolwiek prorokować.
Masz namiar na kancelarię: http://dm-adwokaci.pl/uslugi-adwokackie/prawo-spadkowe/ która specjalizuje się w tego typu kwestiach.

regres
Kontaktowanie:

Postautor: regres » 19 kwie 2018, o 13:37

zelazny pisze:Bo tak jest. NIe są łatwe. Mogą też ciągnąć się miesiącami czy nawet latami. Zależy od stopnia skomplikowania. Ale nie mając wglądu w to wszystko, trudno cokolwiek prorokować.
Masz namiar na kancelarię: http://dm-adwokaci.pl/uslugi-adwokackie/prawo-spadkowe/ która specjalizuje się w tego typu kwestiach.

Dziękuję za namiary.Juz od nich napisałem, aczkolwiek pewnie dostanę informację juz jutro. Mam jeszcze pytanie, chociaz negawytna odpowiedź trochę mrozi mi krew w żyłach. Czy jest jakieś ryzyko, ze pomimo mieszkania przez wiele lat w tym domu, dbania o niego i remontowania mogą nas z niego eksmitować? W końcu to prawie 70 lat. I co z ziemią? Dom stoi na 10 arach i wokól niego są juz zabudowania sąsiadów.

zelazny

Postautor: zelazny » 20 kwie 2018, o 10:10

Raczej nie ma takiej możliwości. No chyba,ze znajdzie się prawowity właściciel ziemi Moim zdaniem jednak jeśli przez 70 lat nikt sie nie znalał to raczej i teraz nikt się nie znajdzie.
Jednak jak najbardziej warto jest to wszystko prawnie uporządkować. Dziwne,że nie zabraliście się za to już wcześniej tylko dopiero teraz.

ciopas

Postautor: ciopas » 5 maja 2018, o 11:07

https://6krokow.pl/co-to-jest-numer-pesel/ Przeczytaj, potem pomyśl i napisz odpowiedź. To naprawdę są poważne sprawy.

ciopas

Postautor: ciopas » 22 lip 2018, o 14:10

kolos

Postautor: kolos » 4 sie 2018, o 22:13

Z nieruchomościami i ich zastawami to są już takie historie, że hoho. Ja miałem duże szczęście w tym biznesie, ponieważ dotąd korzystałem z usług firmy Financial home i nie mogę złego słowa powiedzieć nt. pożyczek pod zastaw. Solidne rozwiązanie dla osób, oczekujących solidnego biznesu.