Problemy mieszkaniowe

cckonpd

Problemy mieszkaniowe

Postautor: cckonpd » 23 mar 2018, o 08:56

Witam, mieszkam wraz z 4 rodzeństwa w domu który jest podzielony na pół, po drugiej stronie mieszka nasza babcia. Odkąd zostawili nas rodzice i zostałem rodziną zastępcza babcia zaczęła żądać ode mnie czynsz w wysokości 400 zł. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt w jakich warunkach mieszkamy, mieszkanie dosłownie sypie się na głowę, trzeba wiele remontów żeby kiedyś wyglądało i było bezpieczne, do tego babcia chce żebym to ja wywoził szambo ( ok nas jest 5 więc to zrozumiałe) ale też żebym ja płacił podatek za to wszystko. Sam nie jestem w stanie remontować tego mieszkania i do tego jej płacić, mam rachunki za wszystkie remonty od samego początku mieszkania tutaj, mama je kolekcjonuje. Pytanie czy może nas stąd wyrzucić? Wszyscy jesteśmy zameldowani się ona jest właścicielem, przestałem jej teraz płacić i zaczęła mnie nękać wraz z połową jej rodzinki. Mam nawet nagrana rozmowę jak kuzynka mi grozi że nas wyrzuci na mieszkanie socjalne z toaletą na dworze, a jak będę chciał się wyprowadzić to nic nie wezmę bo tak załatwi że mieszkanie będzie musiało być nienaruszone. Pytanie czy jest sens to remontować babci bo z tego co widzę to nic nie robię dla siebie, czy można jakoś sprawić żeby się zrzekła naszej połowy? Żebym robił to dla nas. Czy muszę jej płacić i dalej robić jej remonty, bo jak będzie chciała to później to sprzeda i zostaniemy z niczym. Proszę o pomoc, dodam że nie mam z nią umowy a dostaje listy od jej prawnika z nakazem zapłaty już nie 400 a 600 zł. Oczywiście nie są to żadne prawomocne pisma, więc się nimi nie przejmuje, ale nie wiem jak daleko może to zajść i co nam grozi.

Paola

Re: Problemy mieszkaniowe

Postautor: Paola » 6 kwie 2018, o 14:40

A nie da się z tą babcią normalnie porozmawiać? Jeśli nie to można jej założyć sprawę o nękanie.
Przecież skoro jesteście tam zabmeldowani to nie może was wyrzucić, chyba że by was wymeldowała w urzędzie. Tak mi się wydaje...
Całkiem nowa i bezbolesna depilacja laserem Vectus!

bartek545

Postautor: bartek545 » 8 kwie 2018, o 01:09

Dla mnie to jest dziwna sytuacja żeby tak w rodzinie się kłócić o mieszkanie

Lucjet33

Postautor: Lucjet33 » 26 kwie 2018, o 21:27

Największe kłótnie tworzą się w rodzinie. Warto poszukać pomocy u jakiegoś specjalisty.

kacperek34we

Postautor: kacperek34we » 2 maja 2018, o 11:16

Ja zawsze nie rozumiałem kłótni pomiędzy rodzinami w jednym domu

ciopas

Postautor: ciopas » 5 maja 2018, o 11:04

Jeżeli chodzi o kwestie Twoich danych osobowych to zapoznaj się z tym artykułem: https://6krokow.pl/co-to-jest-numer-pesel/

ciopas

Postautor: ciopas » 22 lip 2018, o 14:11