Problem z budową przechowalni na działce rolnej jako rolnik

dszywala

Problem z budową przechowalni na działce rolnej jako rolnik

Postautor: dszywala » 12 lut 2018, o 20:39

Witam,

Sprawa ma się tak:

Jestem rolnikiem, mam działkę rolną na której chciałem wybudować przechowalnie. W gminie jest plan zagospodarowania przestrzennego. Działka ma status R1 - tereny rolne.

Dzisiaj byłem w starostwie dowiedzieć się o pozwolenie na budowę i dostałem informacje że żeby takowe uzyskać na budowę przechowalni muszę jednocześnie wybudować dom na tej działce. Dodam że mieszkam w domu w gospodarstwie 4 działki dalej.
Na pytanie czy jeżeli będę chciał postawić 5 budynków gospodarczych na 5 działkach to muszę stawiać 5 domów, urzędnik nie potrafił odpowiedzieć.

Co w takiej sytuacji robić? Miał ktoś podobną sytuację?

W opisie planu zagospodarowania mojej gminy działki R1 opisane są jako:

Ustala się następujące zasady zabudowy i zagospodarowania terenów R1:

1) przeznaczenie podstawowe pod grunty orne

2)przeznaczenie dopuszczalne pod:

a)zabudowę zagrodową, w tym mieszkaniową związaną z hodowlą, produkcją rolną i przetwórstwem rolno-spożywczym.
b) zadrzewienie, cieki itp[...]
Jestem w kropce bo budowa nawet małego budynku mieszkalnego to dodatkowe spore koszty... A go nie potrzebuje...

pozdrawiam

kolos

Re: Problem z budową przechowalni na działce rolnej jako rolnik

Postautor: kolos » 16 mar 2018, o 23:47

Słuchaj jeśli to rozwinie się w kwestie finansowe to polecam doskonały samouczek do zdobywania wiedzy w zakresie długów i windykacji: https://vindicat.pl/baza-wiedzy/skarga-paulianska/

Polek34

Re: Problem z budową przechowalni na działce rolnej jako rolnik

Postautor: Polek34 » 21 mar 2018, o 11:15

Czy naprawa laptopów to trudna sprawa? Dam rade samemu czy lepiej oddać do serwisu? Wiadomo, że jak sam zacznę w nim grzebać to mogę tylko wszystko popsuć bardziej. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?