Księgi wieczyste online

bartoszOp
Kontaktowanie:

Księgi wieczyste online

Postautor: bartoszOp » 30 sty 2018, o 16:02

Pytanie do osób zajmujących się obrotem nieruchomościami. Zdarza Wam się korzystać, ze stron, na których odpłatnie można wyszukać numery kw po adresie albo numerze działki? Czy raczej wolicie jazdy po urzędach, albo wysyłanie pism z prośbą o udostępnienie kw?

Kozla44
Kontaktowanie:

Re: Księgi wieczyste online

Postautor: Kozla44 » 19 gru 2018, o 11:19

Korzystam i wiem, że sporo osób z branży też korzysta, tylko nikt się do tego nie przyzna. Zaraz pojawią się głosy, że to oszustwo, że nie dają danych, albo, ze po co płacić, za coś co możemy mieć za darmo. niestety sady nie ustalają numeru księgi wieczystej po adresie, a w geodezji, żeby dostać odpis zupełny zawierający kw, trzeba wykazać interes prawny. Jak mam jeździć po sądach i urzędach, bez pewności, czy uda mi się coś załatwić, to już wolę zapłacić te 19 zł i mieć od razu informację zwrotną z numerem kw. Korzystałam z kilku różnych portali, ustalających numery kw i żaden mnie nie oszukał. Różnica polegała tylko na cenie za usługę i nie każdy portal ma wszystkie księgi, więc czasem trzeba szukać w kilku.

onwawa

Postautor: onwawa » 19 gru 2018, o 14:23

Nie mam zdania w tym temacie. Nie znam się na tym.
Jeśli masz krew na ubraniu, to może pranie nie jest twoim największym zmartwieniem.

bluberry

Postautor: bluberry » 23 gru 2018, o 17:08

Bardzo fajne rozwiązanie - takie rzeczy online to świetna sprawa!

ronald

Postautor: ronald » 24 gru 2018, o 11:25

Z jednej strony niby fajne i wspaniałe, z drugiej nie działa tak sprawnie, jakby się tego chciało. Próbowałam kiedyś uzyskać wypis i troszkę się z tym natrudziłam - ale to i tak lepsza opcja niż jechać kilkadziesiąt kilometrów w Polskę.