Usunięcie zacieku przez Spódzielnie

Portowiec

Usunięcie zacieku przez Spódzielnie

Postautor: Portowiec » 2 lis 2017, o 23:37

Na zewnątrz do mojego mieszkania przylega odprowadzenie deszczówki.
Od kilku lat w dwóch pokojach mam mokre ściany.
Oczywiście zgłaszałem wielokrotnie do Spółdzielni.
Spółdzielnia podejmowała kilkukrotnie próby naprawy- ostatnio koczy się na tym, że przychodzą "fachowcy" sprawdzą że ściana nadal mokra pobiadolą "... no już nie wiemy co zrobić.." pozaglądają i zostaje z problemem.
W styczniu 2016 r. dostałem pieniądze z ubezpieczenia ( było to ubezpieczenie Spółdzielni) na remont wewnątrz, (malowanie).
Plama jest żółta i rzuca się grzyb.
Jak mogę zmusić spółdzielnie do usunięcia przecieku, czy mogę wynająć formię i rachunkiem obciążyć spółdzielnię, np odliczając sobie od funduszu remontowego?
Zbliża się zima, w mieszkaniu jest dwójka malutkich dzieci a grzyb jest zagrożeniem biologicznym i może wywołać poważne powikłania zdrowotne.

marek859

Re: Usunięcie zacieku przez Spódzielnie

Postautor: marek859 » 27 lut 2018, o 14:20

Zaciek można usunąć, ale jeśli nie naprawi się rury, to sytuacja może się powtórzyć. Czasami lepiej coś zrobić samemu i potem wnioskować o zwrot kosztów. Jeśli będzie jeszcze kiedyś taka sytuacja (czego nie życzę), to zrób sobie remont systemów przy użyciu produktów mcgoodwork.pl. Wtedy będziesz miał pewność, że przez wiele lat nic złego się nie wydarzy.