Strona 1 z 2

Remont w domu dwurodzinnym!!!!

: 13 kwie 2017, o 01:11
autor: stysiaruda
Witam.

Poszukuję pomocy prawnej dotyczącej remontów w domu dwurodzinnym.

Odziedziczyliśmy górę domku wraz z przynależącym tarasem pod którym znajduje się pokój sąsiada. Od jakiegoś czasu jeszcze jak dziadek żył podobno ich zalewało, dziadek wystosował pismo z pozwoleniem, aby oni uszczelnili ten taras (oczywiście dziadek zaznaczył że pokryje koszty), niestety tego nie zrobili i kolejne kilka lat ich zalewało. Było spotkani w tym tygodniu u prawnika z nimi i zażądali uszczelnienia tarasu i odszkodowania za zniszczone pomieszczenie. Teraz się tak zastanawiam, ponieważ taras jest częścią konstrukcyjną budynku, nasz taras ich sufit, czy taras w tym wypadku nie jest częścią wspólną i koszty remontu dzielimy na pół i jak z tym odszkodowaniem? Druga sprawa tuż przy tarasie zrobili sobie kilkanaście lat temu dobudówkę (samowolkę budowlaną bez zgody dziadka, ale to już raczej sprawa przedawniona) i podejrzewam że mogli naruszyć część uszczelniającą tego tarasu. Dochodzi jeszcze spór o komin, który uległ zniszczeniu, dziadek miał ogrzewanie gazowe, a oni palili w kominku drewnem, węglem (i śmieciami) jest tak osmolony, że im się 2 razy komin zapalił, z tego co wiem przy ogrzewaniu gazowym nie ma sadzy i raczej nie jest to nasza wina, mało z tego, musieliśmy wentylacje pozatykać (nikt tam nie mieszka od paru lat) bo mieliśmy sadzę w kuchni i w łazience. Jeżeli my nie będziemy korzystać z komina (wyjścia kominowe i wentylacyjne boczne) to czy musimy pokrywać koszty naprawy komina?? Czy da się ustalić ich winę za zniszczenie tego komina?
To nie jest tak, że nie chcemy czegoś zrobić, za coś zapłacić, byliśmy nastawieni na dogadanie się, ale z nimi raczej tak się nie da
Wcześniej była rozmowa z córką i było ok, ustaliliśmy zakres remontu tak mniej więcej co razem trzeba zrobić, ale na spotkaniu ta córka z mamusią zaczęły się rzucać, że mamy zapłaci za remont tego tego i tamtego. Oj będzie ciężko z nimi żyć, ale my w pracy dzieci w szkole i tylko wieczorami będziemy tam siedzieć, może przetrwamy

Pozdrawiam

Re: Remont w domu dwurodzinnym!!!!

: 28 maja 2018, o 14:35
autor: jjusti18
Skoro bierzecie się za remont to może też planujecie zakupić nowszy sprzęt. Ja ostatnio jak remontowałam dom to kupiłam nowy telewizor i ekspres do kawy. Teraz muszę kupić odkamieniacz https://strefafiltrow.pl/saeco-philips- ... 250ml.html do ekspresu, bo w sumie to minęło już dwa miesiące. A nie chce, żeby nowy sprzęt się popsuł.

Re: Remont w domu dwurodzinnym!!!!

: 15 lip 2018, o 15:56
autor: Bizneswoman
Pokazałam Wasz wpis mężowi, od razu zrozumiał, dlaczego nie chcę mieszkać w bliźniaku. Moja mama miała nieco inny problem, otóż okazało się, że będzie potrzebny nowy system kominowy od https://sarmata.pl/systemy-kominowe , kiedy dziecko sąsiadów nawrzucało do otworu piasku i zabawek. Oczywiście sąsiedzi o niczym nie wiedzą.. W związku z czym była rozprawa i koszty nam zwrócili. Ale też z bólem. Co za ludzie.

Re: Remont w domu dwurodzinnym!!!!

: 4 sie 2018, o 22:17
autor: kolos
Remont to fajny punkt wyjścia, żeby zastawić nieruchomość na większe kwoty i uzyskać z tego tytułu pożyczkę. Polecam zagłębić się nieco w ofertę firmy Financial home. Można się dowiedzieć w prosty sposób jak w fajny sposób zarobić pieniądze na własne, duże inwestycje.

Re: Remont w domu dwurodzinnym!!!!

: 20 paź 2018, o 23:14
autor: kriss998
Wiecie, jaki jest teraz najmodniejszy trend? Łączenie płytek razem z panelami. Jeśli chcecie więcej to możecie sprawdzić sobie w sieci, jak to wszystko wygląda. Moim zdaniem warto korzystać z takich nowoczesnych trendów, bo dzięki temu zawsze mamy ją nowość, która będzie oryginalna i która będzie robiła wrażenie na naszych gościach.

Re: Remont w domu dwurodzinnym!!!!

: 25 paź 2018, o 15:59
autor: Kalin
Niezbyt mam wiedzę i doświadczenie w tym temacie. Dlatego też nie będę w stanie pomóc.

Re: Remont w domu dwurodzinnym!!!!

: 11 sty 2019, o 15:20
autor: kriss998
W zeszłym roku robiłem remont u siebie w domu, dużo rzeczy wymieniłem na nowe, zamontowali mi też zadaszenie na tarasie. To bardzo praktyczne rozwiązanie, nie myślałem nawet jak ułatwi mi to życie. Tutaj https://tarasola.pl/zadaszenia-tarasu możecie sprawdzić jakie zadaszenia są teraz na czasie.

Re: Remont w domu dwurodzinnym!!!!

: 11 sty 2019, o 17:49
autor: mared434
Remontowałem ostatnio łazienke i skorzystałem z oferty blochlublin.pl , poniewaz polecił mi ich mój brat. Jestem bardzo zadowolony z wykonanej przez nich pracy , poniewaz wykonali ją bardzo szybko, schludnie i w dobrej cenie. Polecam zainteresowanym .

Re: Remont w domu dwurodzinnym!!!!

: 15 lut 2019, o 13:37
autor: jaga777
Jak my robiliśmy remont to w domu udało nam się zbudować nowy kominek zamiast starego pieca. Brakowało tylko akcesoriów do kominka https://www.prowent-bialystok.com/akcesoria-kominkowe-artykul/, ale o wszystkim pomyślała firma Prowent i przysłała nam bogaty zestaw. Dzięki niemu szyba kominka jest zawsze czysta :D

Re: Remont w domu dwurodzinnym!!!!

: 30 lip 2019, o 22:09
autor: mared434
Jeśli chcesz zmienić swoje wnętrze to polecam https://kominki.ratur.com.pl/kontakt jest to firma która w swojej ofercie ma kominki różnych rodzajów na wodę, powietrzne. Bardzo latwo dopasoać je do każdej przestrzeni. Jeśli chcesz zmienić coś w swoim mieszkanu a masz mało miejsce to dobrym pomysłem będzie biokominek. Zobaczcie na ich stronę.