Spadek

Bulos5

Spadek

Postautor: Bulos5 » 23 mar 2017, o 11:55

Witam. 8 lat temu zmarł mój dziadek, zostawiając po sobie dom, w którym mieszkam i 2 budynki gospodarcze. Problem jest taki, że on nikomu tego "nie przepisal" a chciałbym w jednym z budynków gospodarczych otworzyć warsztat. Powiecie mi, co mam zrobić, aby te budynki należały prawnie do mnie i czy dopóki nie będę prawowitym właścicielem mogę dokonywać zmian pod ww. Warsztat (remont) z góry dziękuję.

hkaminski105

Re: Spadek

Postautor: hkaminski105 » 19 kwie 2017, o 10:02

Nie wiem jaka jest w tym przypadku Pana sytuacja. Jeżeli nie zostało to nikomu przepisane - przechodzi na "dzieci". W tym przypadku spadek należy do wszystkich. Jeżeli chodzi o remonty trzeba by było to uzgodnić z współwłaścicielami. Prawnym właścicielem zostanie pan wtedy, kiedy wszyscy współwłaściciele zrzekną się spadku lub Pan spłaci współwłaścicieli. Nie wiem czy to się jakoś nie pozmieniało więc proponuję kontakt z prawnikiem który odpowie na wszystkie pytania. Do puki nie odbierze się koperty można korzystać z chorobowego. Jednak radził bym w tej sprawie Skontaktować się z prawnikiem, który wyjaśni wszystkie wątpliwości. Polecam adwokat. Kiedy zmarłą moja mama dom należał do wszystkich nawet był problem ze sprzedażą ponieważ były potrzebne podpisy 8 osób rozsianych po świecie. W moim przypadku najlepszym rozwiązaniem było Komisyjne wybranie przedstawicieli Prawnik zajmuje się nie tylko prawem spadkowym, ale również w jego ofercie znajdziemy prawo rodzinne, transportowe i karne.

kruppssa
Kontaktowanie:

Postautor: kruppssa » 30 lis 2017, o 17:53

Jeśli szukasz okien, które przez lata będą sprawne i funkcjonalne, postaw na markę http://londonwindows.co.uk. Okna produkowane są w drewna lub plastiku, są bezpieczne, proste w montażu i użytkowaniu. Nie sprawiają żadnych problemów podczas codziennego używania.

maciejka

Postautor: maciejka » 16 gru 2017, o 23:35

Niestety, nie jestem w stanie Ci pomóc. Najlepiej byłoby, gdybyś udał się do kancelarii adwokackiej specjalizującej się w sprawach spadkowych. Ze swojej strony mogę polecić Ci warszawską kancelarię KOPKO.

mario545

Postautor: mario545 » 29 sty 2018, o 19:09

to zawsze jest problem

Oliwier7

Postautor: Oliwier7 » 28 maja 2018, o 20:25

Konkretny artykuł o udziale w spadku https://grb-nieruchomosci.pl/skup-udzialow-w-spadku/ Rzeczowo i konkretnie.

ciopas

Postautor: ciopas » 22 lip 2018, o 14:09