Podatek od nieruchomości od rudery

tom.lis
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2016, o 12:33

Podatek od nieruchomości od rudery

Postautor: tom.lis » 27 paź 2016, o 12:38

Dzień dobry,
mam możliwość*kupienia okazjonalnie nieruchomości która składa się z działki 21 ar, budynek po starym młynie (2-3 kondygnacje) i parterowy budynek biurowo-socjalny. Ciężko oszacować kondygnacje i metraż ze względu na stan.
W tym momencie jest to jedna wielka rudera, nie użytkowna od x-lat, zamieszkana przez lokalnych meneli. W żaden sposób nie jest wykonywana tam żadna działalność gospodarcza - stoi i niszczeje.
Obecny właściciel (podmiot prawny) płaci gigantyczny podatek od nieruchomości. Główny składnikiem tego podatku jest część za użytkowanie pod działalność*gospodarczą (liczą*ponad 850m2 po ok 22zł/m2 - ok 18tyś/rocznie).
Drugim składnikiem jest podatek 2% od wartości nieruchomości (dokładnie nie wiem jak oszacowali tą*wartość, ale wg mnie jest przesadzona przynajmniej 2 razy).
Mam takie pytanie czy jeśli nabędę taką nieruchomość to czy mogę*otrzymać*zwolnienie z części podatku naliczonej od prowadzenia działalności ze względu na stan faktyczny, tj.: zły stan techniczny i defacto żadna działalność*tam nie jest prowadzona.
Dodatkowe info:
Ja od 4 lat jestem na KRUS, ostatnio założyłem swoją*Dział.Gospod. pozostając na KRUS
Budynek po starym młynie jest pod opieką konserwatora zabytków, ale jeszcze nie ustaliłem jaki jest dokładny status tej nieruchomości w jego papierach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości