Cieknący strop w mieszkaniu - gwarancja czy ubezpieczenie,wada konstrukcyjna

sikorb55

Cieknący strop w mieszkaniu - gwarancja czy ubezpieczenie,wada konstrukcyjna

Postautor: sikorb55 » 23 paź 2016, o 08:47

Witam
Problem odkryłem podczas remontu w 2013 roku. Gdy fachowiec robił podwieszany sufit po wywierceniu otworu zaczęła cieknąć woda(około pól wiadra) ale mówi aby się nie przejmować bo możne jak budowali blok to się nazbierało. On to uszczelnił i do tej pory było ok chociaż w mieszkaniu pomimo dobrej wentylacji były ciągle zaparowane okna. Ostatnio padało przez około 3 dni i zaczęła lać się woda z sufitu i po ścianie w innym miejscu niż fachowcowi(mieszkam na drugim pietrze OSTATNIM i w miejscu w którym jest przeciek mam pokój a nad resztą mieszkania jest taras. Aby nie zalać sąsiada wszystko wokół zniszczyłem aby zlokalizować przeciek lecz okazało się ze woda jest w stropie i płynie sobie kanałami terivy(stropu) nad salonem i kuchnią. Zlokalizowanie przecieku nie jest możliwe ponieważ na dachu/tarasie są położone deski tarasowe apod nimi jest drenaż w postaci kamieni.
Z tego co wiem były zgłaszane do developera usterki gwarancyjne przez mieszkańców lub wspólnotę właśnie z przeciekaniem wody .
Blok oddano do użytku w 2011 roku ja odkupiłem to mieszkanie pod koniec 2012 roku od nabywcy który nic w nim nie robił i było nadal w stanie developerskim.
Teraz pytanie: czy pomimo iż skończyła się gwarancja a w stropie mogę mieć nawet kilkaset/kilkadzeiesiat litrów wody wynikających z jakiejś wady konstrukcyjnej.Czy ktoś może ponieść za to odpowiedzialność. Czy trzeba przejść na drogę sądową? Czy developer powinien to zlokalizować i naprawić ,może wspólnota czy mam to zrobić z własnego ubezpieczenia mieszkania????
Dogadanie z developerem jest bardzo ciężkie wręcz niemożliwe( znając go z innych spraw dotyczących mieszkań w tym bloku)
Z góry dziękuję za pomoc.