Miesięczny okres wypowiedzenis

arla696

Miesięczny okres wypowiedzenis

Postautor: arla696 » 4 lut 2016, o 23:57

Witam. Mam pewien problem. Wynajmuje pokój w mieszkaniu z właścicielką, na początku stycznia wyprowadziła się z niego nic mi nie mówiąc (napisała tylko SMS że "jakiś czas jej nie będzie"). Po jakichś 2 tygodniach do "jej" pokoju ktoś się wprowadził. Zadzwoniłam do niej zapytać o co chodzi to mi tylko powiedziała ze nie musi mnie informować o niczym bo to ona jest właścicielka. 27 stycznia powiedziała mi tylko ze od 1 marca chce wynająć całe mieszkanie i mam sobie szukać czegoś innego. Umowę miałyśmy na czas nieokreślony z miesięcznym terminem wypowiedzenia. Płaciłam jej zawsze terminowo do 15 każdego miesiąca (tak było w umowie). I moje pytanie jest takie: jeżeli znalazłam sobie inne lokum i się wyprowadze do 15 lutego to czy musze jej zapłacić za ten czas do końca miesiąca? Ona twierdzi ze mam jej zapłacić za pół miesiąca. Bardzo prosze o szybką odpowiedź bo nie wiem jak z nią rozmawiac. Z góry dziękuję za pomoc.

Gardian

Re: Miesięczny okres wypowiedzenis

Postautor: Gardian » 12 kwie 2016, o 18:19

Hmmm skoro każe ci zapłacić za pół miesiąca to chyba dobrze skoro wyprowadzasz się 15

Solan
Kontaktowanie:

Postautor: Solan » 20 kwie 2016, o 21:15

I jak w końcu zakończyła się sprawa?

inka28

Postautor: inka28 » 22 kwie 2016, o 13:14

moim zdaniem właścicielka zaproponowała Ci bardzo dobre rozwiązanie, skoro chce pieniędzy tylko za połowę miesiąca, w innym wypadku mogłaby zażyczyć od Ciebie za cały miesiąc,bo macie miesięczny okres wypowiedzenia. ciesz się