Kłopot z odzyskaniem nieruchomości

ferczer

Kłopot z odzyskaniem nieruchomości

Postautor: ferczer » 15 gru 2015, o 12:08

Witam.

Odziedziczyłem działki w centrum miasta jak ojcowiznę. Skarb Państwa wszczął w stosunku do nich procedurę wywłaszczenia na rzecz UB Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem zwrotu nieruchomości, ani nieruchomości zastępczej stanowiącej zgodnie z przepisami o wywłaszczeniach ekwiwalentu za przejęte mienie na rzecz Skarbu Państwa. Starosta Tatrzański uporczywie i niezgodnie z obowiązującym prawem uchyla się od obowiązku zadośćuczynienia mi za wywłaszczone w centrum miasta działki – jako, że wywłaszczenie miało przeznaczenie na rzecz Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, a w nastepnej kolejności na jego spadkobiercę, czyli UB , mam prawo sądzić, że Starosta Tatrzański sprzyja i utrzymuje stary komunistyczny porządek prawny w Powiecie Tatrzańskim.
Proszę o pomoc w przedmiotowej sprawie i wskazanie wyroków/orzeczeń sadów w sprawie zwrotu wywłaszczonych nieruchomości na przestrzeni ostatnich lat.

Z góry serdecznie dziękuję. :)

Kazia

Re: Kłopot z odzyskaniem nieruchomości

Postautor: Kazia » 22 maja 2019, o 15:55

Ciekawa jestem czy w Twojej sprawie coś drgnęło. Wiem, że bez pomocy prawników jest bardzo ciężko. Niestety trzeba najpierw zainwestować, by móc odzyskać utracone nieruchomości. Nie wiem jak w powiecie tatrzańskim, ale w Warszawie jest kancelaria adwokacka http://suwka.pl/ zajmująca się takimi sprawami. Może oni Ci pomogą. Nie wiem, czy zakres ich działania jest tylko warszawski. Warto jednak byłoby współpracować z kancelarią, która ma już jakieś wyniki w tym kierunku i bogate doświadczenie, tak jak w przypadku kancelarii Stachura Urbańska Wasyluk, to już 20 lat pracy.