Zamiana stodoły na dom mieszkalny

LeneczkaM

Zamiana stodoły na dom mieszkalny

Postautor: LeneczkaM » 30 mar 2015, o 19:08

Witam wszystkich sytuacja jest następująca. Ciocia ma dom w pełni funkcyjny, w dalszej części podwórka stoi nie używana stodoła, która jest murowana i można ją wyremontować i zamieszkać w niej. Ja jako jej siostrzenica chciała bym tą stodołę wyremontować i użytkować. Najlepiej kupiłabym to z częścią działki, ale ciocia jest ubezpieczona w KRUSie i straci ubezpieczenie jeśli sprzeda ziemię. W jaki sposób można to prawnie "zapisać" aby nikt nie był "poszkodowany". Ona nie straci ubezpieczenia a my z mężem i córeczką będziemy mieć dach nad głową z którego nikt nas nie wyrzuci po roku czy dwóch.

astron87

Re: Zamiana stodoły na dom mieszkalny

Postautor: astron87 » 6 maja 2015, o 08:46

A pewnie jest to działka budowlana, więc jedynie pozostaje zburzyć stodoła i postawić dom

Grze Go

Postautor: Grze Go » 29 sty 2016, o 17:05

Stodołę można przerobić na dom, będzie to bardzo drogie , droższe niż budowa nowego domu ale czasem warto. Inna kwestia to stan prawny, nie radze inwestować na działce cioci bo cała stodoła i dom będą jej własnością a nie twoja.
Przy przerobieniu stodoły trzeba zrobić projekt przebudowy stodoły wraz ze zmianą funkcji z inwentarskiej na mieszkalną.

www.dreslerstudio.pl

reniamikula

Postautor: reniamikula » 13 lut 2019, o 13:41

Ja mam starą stodołę, która w zasadzie jest nieużytkowana i myślę o jej wyburzeniu. Rozbiórkę chciałabym zlecić tej firmie wyburzeniowej.

Jaanek63

Postautor: Jaanek63 » 17 lut 2019, o 16:59

Najlepiej tak jak wspomniał użytkownik reniamikula w poprzednim wpisie wyburzyć taką stodołę. Kwestią do ustalenia pozostaje z czego taka stodoła jest wykonana. Teraz wielu gospodarzy rezygnuje z drewnianych konstrukcji na rzecz stalowych np. coś takiego: https://www.koenigstahl.pl/pl/rury-stalowe/