Wentylatory dachowe vis-à-vis okien

Portowiec

Wentylatory dachowe vis-à-vis okien

Postautor: Portowiec » 13 lis 2017, o 00:48

Naprzeciw mojego mieszkania, powstał nowy budynek. Jak to deweloperzy maja teraz w zwyczaju z zachowaniem minimalnej odległości. Dach jest trochę poniżej mojego okna, ale na dachu będzie wentylacja mechaniczna ( wyciągi, wentylatory dachowe)

Boję się, że będą generowały hałas szczególnie nocą w lecie gdy śpi się z otwartym oknem.

Co mogę z tym zrobić. Czy napisać do dewelopera pismo, na jakie przepisy się powołać?

Chcę dmuchać na zimne, gdyż jak deweloper sprzeda mieszkania i zawiąże się wspólnota mieszkaniowa, wtedy zapewne umyje ręce i odeśle mnie do wspólnoty, a wspólnota będzie zrzucała wine na dewelopera i tak w kółko...

Roberto79
Kontaktowanie:

Re: Wentylatory dachowe vis-à-vis okien

Postautor: Roberto79 » 14 lis 2017, o 00:41

Skoro zainstalowali tam wentylację to maja na to zgodę, na pocieszenie fakt że te urzadzenia nie hałasuja

Oaul9s

Postautor: Oaul9s » 15 lis 2017, o 09:53

No tak, muszą mieć zgode. Bez niej by nie zainstalowali.
______
kredyty dla firm

Portowiec

Postautor: Portowiec » 16 lis 2017, o 00:14

Roberto79 pisze:Skoro zainstalowali tam wentylację to maja na to zgodę, na pocieszenie fakt że te urzadzenia nie hałasuja

Na wentylacje jak i cała resztę zgodę na pewno maja. Wentylator będzie raczej duży bo nadbudówka na dachu jest długa na jakieś 2 przystanki autobusowe i takiej też wysokości. Od strony moich okien zamontowany jest rodzaj żaluzji przez które ma przepływać powietrze, ale nie da się zobaczyć co jest w środku. Poza tym na dachu są też normalne "kominy" wentylacyjne. Na pierwszych dwóch poziomach będzie galeria handlowa, m.in. z McDonaldem. Dzięki za odpowiedz, nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, porostu boje się że w lecie nie da się spać z otwartym oknem.

Tadek067z

Postautor: Tadek067z » 2 gru 2017, o 16:39

No takie wentylatory to teraz podstawa. Myśle, że nie jeden skorzysta z tego.

Amade112

Postautor: Amade112 » 5 gru 2017, o 18:38

Teraz w tych czasach trzeba mieć takie wentylatory. Takie są przecież najlepsze.
_____
Zwalczanie kretów