Hala sportowa - problem

piotrekkck
Posty: 1
Rejestracja: 6 lut 2013, o 01:01

Hala sportowa - problem

Postautor: piotrekkck » 6 lut 2013, o 01:03

Witam. Od pewnego czasu wynajmuję halę sportową mieszczącą się przy zespole szkół (podstawówka i gimnazjum). Oczywiście została podpisana umowa wynajmu hali sportowej, w której znajduje się m.in. zapis: "Najemca zobowiązuje się pokrywać naprawę wszelkich szkód powstałych podczas korzystania z pomieszczeń hali sportowej". Nie było oczywiście z tym problemu aż do wczoraj kiedy to piłka trafiła w lampę oświetlającą boisko (lampa znajduje się bezpośrednio nad polem do gry). W wyniku uderzenia doszło do pęknięcia i upadku na boisko potrzaskanych plastikowych elementów klosza. Sprawa oczywiście zgłoszona osobie pilnującej hali. Dzisiaj dostałem telefon od pani dyrektor zespołu szkół, w którym zostałem poinformowany o konieczności uregulowania należności za powstałą szkodę (ok. 350-400 złotych). Tutaj mam pytania:
- czy w związku, z niezamierzonym przez nas, uszkodzeniem oświetlenia hali jestem zobowiązany pokryć szkodę (np. czy po trafieniu piłką w słupek, doszłoby do pęknięcia tego elementu czy musielibyśmy pokryć koszty?);
- czy szkolna hala sportowa powinna posiadać atest na oświetlenie (nie rozumiem możliwości spadnięcia plastikowych fragmentów klosza w chwili użytkowania hali przez dzieci uczęszczające do szkoły, dodatkowo pani dyrektor poinformowała mnie, że lampy spełniają normy sanepidu, ponieważ znajdują się na odpowiedniej wysokości (!));
- kto by odpowiadał za ewentualne uszkodzenia ciała spowodowane spadającym plastikiem (w umowie znajduje się zapis: "Wynajmujący nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe podczas używania hali sportowej)?
Oczywiście klosz nie był osłonięty przed uderzeniem, a z tego co się zdązyłem dowiedzieć lampy powinny być osłąnięte przed uderzeniem lub posiadać szkło odporne na uderzenia piłką.
Z góry dziękuję za odpowiedź na moje pytania i pozdrawiam, Piotrek.

szzymon25
Posty: 3
Rejestracja: 9 lis 2016, o 18:45

Re: Hala sportowa - problem

Postautor: szzymon25 » 11 lis 2016, o 12:22

No ale budowa własnej hali to spory koszt. Do tego trzeba znać się na tym.

adakan
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 20:56

Re: Hala sportowa - problem

Postautor: adakan » 27 kwie 2017, o 20:57

to nie lepiej kupić od kogoś

aniaola37
Posty: 16
Rejestracja: 4 sty 2017, o 20:23

Re: Hala sportowa - problem

Postautor: aniaola37 » 14 sie 2017, o 10:11

Też tak mysle, ze latwiej chyba byloby kupic od kogos. Jest to bardzo wielki problem postawienie czegos takiego. Same pozwolenia, certyfikaty, np świadectwa energetyczne http://www.unicon-termo.pl/swiadectwa_energetyczne no jest tego sporo, a koszty calej inwestycji tez duze

kriss998
Posty: 173
Rejestracja: 29 sie 2018, o 14:59

Re: Hala sportowa - problem

Postautor: kriss998 » 11 gru 2018, o 10:24

Budowa takiej hali wymaga odpowiedniej konstrukcji, dlatego uważam, że warto zainteresować się tym, co oferuje Ci https://www.metaltech.pl/konstrukcje-stalowe/ Zajmują się stworzeniem takich konstrukcji stalowych i ogarną za Ciebie całą dokumentację. Myślę, że takie rozwiązanie było najbardziej korzystne, aby wybrać sobie ich usługi.

KubaKuba
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2018, o 14:14

Re: Hala sportowa - problem

Postautor: KubaKuba » 11 gru 2018, o 14:15

Wszystko zależy jak to jest zdefiniowane w umowie oraz od dobrej woli najemcy

fifikiwi
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2018, o 11:37

Re: Hala sportowa - problem

Postautor: fifikiwi » 14 gru 2018, o 15:10

taki problem da się rozwiązać!

krak
Posty: 5
Rejestracja: 6 lut 2019, o 19:07

Re: Hala sportowa - problem

Postautor: krak » 11 lut 2019, o 13:25

Hejka. Zwracam się do Was pewną dość istotną dla mnie kwestią... Planuję właśnu budowę domu i chciałbym sprawdzić poziom wód gruntowych. Jednak niestety, kompletnie nie mam doświadczenia w tym zakresie tematycznym i nie wiem jak się za to zabrać... Dalibyście radę mi coś polecić? W chwili obecnej zastanawiam się, cy na przykład usługi tej firmy z Katowic byłby dobrym rozwiązaniem http://www.geolog.pl/ Dość często polecali mi te usługi moi znajomi. Co o tym myślicie? Czy Waszym zdaniem jest to warte rozważenia? Z góry wielkie dzięki za wszelkiego rodzaju porady i sugestie w tym obszarze tematycznym. Z całą pewnością przydadzą mi się one prędzej czy też później :)
Ludzie taneczni więcej potrafią zrozumieć jedno drugie.

rawioli
Posty: 39
Rejestracja: 25 lip 2018, o 16:04

Re: Hala sportowa - problem

Postautor: rawioli » 1 lip 2019, o 06:35

A trochę odbiegając od tematu, jakie oświetlenia macie na swoich halach sportowych? bo my planujemy remont i zdecydowanie trzeba też zmienić oświetlenie. Na razie plan jest taki https://renovis.pl/oferta/oswietlenie-wewnetrzne/sport/, z tej firmy mamy oświetlenie w biurze i się sprawdza. Tu też oparte na technologii LED czyli będzie oszczędnie, do tego funkcjonalnie. Decydować się? do połowy lipca decyzja musi być podjęta i umowa podpisana z wykonawcą. Z tego co widzę, to te naświetlacze są typowo dedykowane na takie obiekty i o to nam przede wszystkim chodzi. Obecne oświetlenie na tej hali jest delikatnie mówiąc zbyt słabe. Wieczorami mało co z hali z tego powodu się korzysta. A to nonsens bo wtedy każdy ma czas i chętnie przyszedłby pograć.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości