Ekspres do kawy sprawny a jednak uszkodzony !!!

Ninus2006

Ekspres do kawy sprawny a jednak uszkodzony !!!

Postautor: Ninus2006 » 25 wrz 2012, o 00:08

Witam Kupiłam na allegro używany ekspres do kawy o dosyć sporej wartosci 1500zł. Na aukcji napisane było 100% sprawny. Pani sprzedajaca twierdziła , ze sprzedaje ekspres w bardzo dobrym stanie oraz że sprzedaje tylko z powodu stałego wyjazdu za granice. Niestety okazało się, że przycisk do spieniania mleka jest popsuty. Pani sprzedająca oczywiście zaprzeczała , że nic o tym nie wie i jak ona użytkowała to wszystko działało. Koszt naprawy to 250 zł. I w dodatku muszę z ekspresem jeździć 20 km do serwisu w jedna stronę co też na paliwo wyjdzie nie mało Proponowałam sprzedającej , ze pokryje 50 zł za sprawdzenie usterki a reszta tzn 200 zł za naprawę żeby pokryła sprzedająca. Niestety Pani sprzedająca nie poczuwa się do oddania mi pieniążków za naprawę i śmieje się , że jesli mam z tym jakiś problem mam udać się do prawnika. Z ostatniej rozmowy wynika ,ze sprzedająca o usterce wiedziała i po prostu sprzedała wadliwy sprzęt w cenie sprawnego. Dzwoniłam do niej ale nie odbiera , na mail już raczej też nie odpisze. Jest pewna , że nie mam żadnych praw aby jej zaszkodzić ponieważ kupiłam używany sprzęt a nie nowy z gwarancją POMOCY CO ROBIĆ !!!

Kasiek

Re: Ekspres do kawy sprawny a jednak uszkodzony !!!

Postautor: Kasiek » 25 wrz 2012, o 15:07

Oczywiście, że masz prawo domagać się tego, co było napisane w opisie aukcji. W innym przypadku jest to próba oszustwa. Najpierw zgłaszasz to na policję, a później z numerem sprawy do Allegro (dokładnie w ramach tego ich programu ochrony kupujących).

Ninus2006

Postautor: Ninus2006 » 25 wrz 2012, o 16:52

Problem jest taki , ze na allegro wystawiła ekspres za 1600 zł. Chciałam , zeby spuściła cenę bo i tak zainteresowanych nie bylo kupnem więc umówiłyśmy się ,że wystawi na allegro za 1000 zł a na konto przeleje jej 1525 zł . Zapłaci tym sposobem mniej za sprzedaż przedmiotu a mi opuści te 75 zł. Co w tym przypadku mogę zrobić? Mam dowody na kwotę 1525 zł na rachunku bankowym i rozmowy na maila , że się tak dogadałyśmy :( jestem w kropce

Kasiek

Postautor: Kasiek » 26 wrz 2012, o 15:16

No to popełniłaś błąd... Ale ja i tak bym to zgłosiła. Szczególnie, że w ten sposób sprzedająca oszukała jeszcze Allegro, bo zapłaciła mniejszą prowizję. Myślę, że uda Ci się coś wywalczyć.

jjusti18

Postautor: jjusti18 » 16 maja 2018, o 19:13

Często ekspres do kawy psuje się, gdy rzadko wymieniany jest filtr. Wtedy najczęściej psuje się grzałka na której osadza się kamień. Jak planujesz zakupić kolejne tego typu urządzenie, najlepiej rozglądnij się za filtrami oryginalnymi do poszczególnej marki https://strefafiltrow.pl/krups-claris-f ... presu.html .Wtedy nie tylko zadbać odpowiednio o sprzęt, ale też będziesz pił zdrowszą i pyszną kawę.

ciopas

Postautor: ciopas » 22 lip 2018, o 14:05

AnaKacz1

Postautor: AnaKacz1 » 30 sie 2018, o 13:56

Tak z ekspresami do kawy trzeba bardzo uważać.

rawioli

Postautor: rawioli » 19 wrz 2018, o 17:14

Najlepiej takie urządzenia kupować stacjonarnie a jeśli zamawiamy online to przecież zawsze jest gwarancja i prawo zwrotu w ciągu 14 dni. Ja właśnie zastanawiam się jaki ekspres kupić, myślę że pokieruję się wskazówkami stąd https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-jaki-ekspres-na-kapsulki-wybrac-i-dlaczego.bhtml bo na pewno chcę kupić ekspres na kapsułki, zależy mi żeby był bardzo prosty w obsłudze i czyszczeniu.

makintosz09

Postautor: makintosz09 » 24 wrz 2018, o 11:34

Idź do prawnika zdecydowanie, skoro wiedziała o usterce to zdecydowanie zataiła za tobą prawdę, a tak się nie robi i nie wprowadza się w błąd konsumenta.